Praėjusią savaitę, birželio 12-14 dienomis, mūsų dresūros aikštelėje vyko ilgai lauktas ir planuotas renginys. Šis trijų dienų seminaras, kurį veda patyrusi šunų elgsenos specialistė  Grisha Stewart, buvo skirtas šunų dresuotojams, veterinarams, kinologams ir visiems mylintiems bei besidomintiems šunimis.

Seminare ” BAT-draugiškų šunų stovykla” daug dėmesio buvo skirta praktiniams dalykams. be gautų teorinių žinių, seminaro dalyviams buvo pateikta daugybė pratimų, kuriuos kiekvienas turėtų atlikti su šunimi.

Pirmoji seminaro diena buvo skirta šuns savikontrolei bei ryšio su šeimininku ugdymui. Buvo rodoma keletas kontakto užmezgimo  ir stiprinimo pratimų. Taip pat daug dėmesio buvo skirta šuns savikontrolei, buvo rodomi pratimai komandoms palikt ir atiduok. Buvo parodyta keletas technikų kaip išmokyti šunį pasilikti. Taip pat buvo pristatytas ir ne itin Lietuvoje naudojamas Premack paskatinimo principas, kurio metu šuo skatinamas funkciniu apdovanojimu. Šioje seminaro dalyje lektorė stebėjosi nedidelių klausimų kiekiu iš auditorijos.

Daugiausiai dėmesio sulaukusioje antrojoje dienoje buvo pristatoma socializacijos ir elgesio problemų sprendimo tema. Diena vėl gi buvo pradėta patarimais stiprinti šuns ir šeimininko ryšį.  seminaro dalyviams buvo pristatyta kaip pasitelkus targetingo techniką galima išvengti nemalonių situacijų. Taip pat daug dėmesio buvo skirta seminaro dalyvius įtikinant jog šuns neteisingos elgsenos pasirinkimas dažniausiai yra šeimininko klaida.  Lektorė teigė, jog šeimininkas privalo padėti šuniui pasirinkti teisingus sprendimus, ir paaiškino kokiose situacijose, kaip mes tai galėtume padaryti. Būtent šioje dalyje lektorė sulaukė daugiausiai klausimų ir šmaikštavo, kad atsižvelgdama į nedidelį klausimų kiekį buvo bepradedanti manyti, jog Lietuvoje šunys neturi problemų. Taip pat antrosios seminaro dienos metu dalyviai mokėsi kaip tinkamai prieiti ir bendrauti su šunimis, kaip teisingai supažindinti savo augintinius.

Trečiojoje dienoje sulaukėme visiškai kitų dalyvių su šunimis. Jiems, ir kitiems klausytojams, buvo pristatytas elgesio keitimo metodas BAT, kurį ir sukūrė pati lektorė Grisha Stewart. Šis metodas sparčiai išpopuliarėjęs visame pasaulyje ir yra bene populiariausias šiuo metu. Šios dienos dalyviai, keturkojai, visi turėjo elgesio sutrikimu. Tad trečiosios dienos metu buvo pristatomi pratimai, kurie padeda išspręsti šunų baimės žmonėms ar kitiems objektams ir netgi agresijos problemas.

Pasibaigus seminarui sulaukėme pagyrimo iš lektorės, jog žmonės nuo praeitų metų patobulėję, gerokai mažiau naudoja pavadėlio korekcijas. Tad besidžiaugdami norime padėkoti visiems dalyviams, nepabūgusiems poilsio vakarus praleisti mūsų organizuotame seminare. Taip pat be galo dėkojame rėmėjams: prekės gyvūnams Kaivana, Veterinarinės medicinos centras, Gladiatorius.lt, reklamos agentūra Anona. Dėkui už galimybę surengti šį seminarą!  Ir žinoma milžiniškas Ačiū pačiai lektorei Grishai Stewart!

Tikimės, jog seminaras visiems buvo naudingas!