xavierVilniuje rugsėjo 26 d. įvyko seminaras “Šunų ir kačių elgsenos problemos bei jų sprendimo būdai”, kurį pristatė Ksavjeras Manteka (Xavier Manteca) iš Barselonos, Ispanijos. Jame taip pat dalyvavo ir “Rekso” atstovai.

Seminaras buvo įdomus ir naudingas. Pirmiausia, nemažai dėmesio skirta klinikinėms šunų agresijos priežastims, kurios dažniausiai pasitaiko. Antra, profesorius pasiūlė praktišką elgesio sutrikimo diagnozės nustatymo sistemą. Buvo pateikta šiuolaikiška informacija ir buvo įdomu išgirsti pozityvios auklėjimo technikos šalininką “iš arti”.

Keletas tezių iš Ksavjero pristatymo:

1. Nepastovumas žmogaus elgesyje šuniui sukuria neapibrėžtumą.

2. Aiškios taisyklės namie yra geriausia elgesio problemų prevencija. Dėl dažno pasikartojimo šuns elgesys tampa žmogui – įkyrus, o šuniui – įprastas ir varginantis.

3. Pagrindinė elgesio korekcijos programos sandara – “Niekas gyvenime neatsiranda veltui”. Šuo privalo užsidirbti kiekvieną kąsnį!

4. Dažnai klaidingai dominavimu vadinama baimės ir nerimo sukelta agresija.

Komentarai

Jonas Valančius - "Rekso" treneris, šunų elgesio specialistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti pozityvias elgesio keitimo technikas šunų problemoms spręsti. Priklauso APDT, PPG tarptautinėms kinologų organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos šunų elgesio specialistų Sąjungos Tarybos narys. Veda treniruotes Vilniuje, seminarus visoje Lietuvoje.