SEMINARAS PLANUOJANTIEMS ĮSIGYTI ŠUNĮ

DATA: 2019.04.07 12:00

VIETA: Kauno “Rekso” salė, Savanorių 451, Kaunas, Google žemėlapis .

LEKTORIAI: treneriai Egidijus Brazys ir Jonas Valančius.

TRUKMĖ: 3 val., įskaitant kavos pertraukėles.

KAINŲ PAKETAI: 20€ – vienam asmeniui, 29€ – dviems asmenims.

KONTAKTAI: registracija@reksas.lt arba 8 610 27640

TEMOS

1 dalis. Ką reikia žinoti prieš įsigyjant šunį

1 tema: Norintiems įsigyti šunį. Ko šuniui reikia iš Jūsų ?

Prieš įsigyjant šunį, būtina įvertinti savo galimybes: ar užteks žmogiškųjų, laiko ir finansinių resursų jį auklėti ir auginti.  Apsisprendimas dėl šuns pasirinkimo: ar norite išgelbėti žmogaus prieglaudoje paliktą ar rastą augintinį, o gal norite auginti tam tikrą veislės atstovą. Kaip apsisaugoti nuo šunų daugintojų ir įsigyti tokį gyvūną, kokio tikėjotės.

2 tema: Ko Jums reikia iš šuns?

Kaip tinkamai pasirinkti šuns veislę pagal poreikius, gyvenimo būdą, gyvenimo sąlygas? “Mažo šuns nereikia išvedžioti” arba kokią žalą daro mažiems šunims izoliacija nuo aplinkos. Didelio ūgio šuns auginimo specifika.

3 tema: Ką reikia veikti su šunimi, kad jis jaustųsi laimingas.

Kiekvienas šuo turi savo poreikius, atsižvelgiant į jo veislė, charakterį, temperamentą. Vieni šunis skirti medžioklei , sportui, tarnybai, kiti terapijai, šeimai. Kaip patenkinti jo poreikius ir auginti kompanijoną. Kaip planuoti veiklas su šunimis.

4 tema: Kodel dresūra nėra panacėja? Kaip patenkinti šuns poreikius, kad jis klausytų šeimininko.

Šuni yra daug svarbiau auklėti, iškrauti ir sukurti ryšį pagal jo prigimtinę veiklą nei mokinti atlikti komandas namie. Kaip kurti šuns ryšį: ugdyti šuns savikontrolę, kantrybę ir stiprinti kontaktą. Kaip išnaudoti grobio ir uoslės inkstinktus. Kiek reikia užsiimti su šunimi, kad jis klausytų šeimininko.

2 dalis. Pirmoji savaitė įsigijus šunį

1 tema: Kaip mokinti šunį  tinkamai elgtis nuo pirmos dienos namuose

Šuns supažindinimas su namais ir nauja šeima. Pirmoji diena namuose – nuo ko prasideda auklėjimas? Laiko planavimas šuns priežiūrai. Kaip apsaugoti šunį, kad neissigastų.

2 tema: Vaiko ir šuns santykiai

Kaip padėti vaikams ir šuniui sukurti tvarius santykius, pagrįstus pasitikėjimu, o ne šuns gąsdinimu. Komunikacijos užduotys vaiko ir šuns pasitikėjimo skatinimui.

3 tema: Pirmieji būtini šuniuko įgūdžiai namie.

Kaip išmokyti nesišlapinti namie, jaustis saugiai girdint keistus naujus garsus, kaip elgtis stresinėse situacijose, kaip mokyti nagų karpymo, šukavimo ir kaip mokyti nebijoti veterinarijos gydytojo apžiūros nuo pat pirmos dienos.

4 tema: Namai – rami erdvė arba mokymas pasilikti vienam.

Kaip išmokyti šunį jaustis saugiai vietoje, kaip sukurti šuniui saugią erdvę namuose ir kieme. Komandos “vieta” specifika ir dažniausiai daromos klaidos. Šuns emocijų valdymas namie ir lauke nuo pat pirmos dienos: interaktyvūs žaislai, uostymo kilimėliai ir kiti uoslės žaidimai, aktyvūs žaidimai lauke.

5 tema: Šuns paklusnumo pagrindiniai įgūdžiai.

Pagrindinės formuojamos elgsenos: laukti, pakvietus ateiti, vaikščioti laisvu pavadžiu.

REGISTRACIJA