Pastebėjau, jog paskutiniu metu aktualia šunų augintojų problema tapo egzema. Tad trumpai ją aprašysiu.

Egzema – tai alerginės kilmės odos uždegimas, kuris iššaukia šlapiuojančias žaizdas. Šunims tokio pobūdžio alergiją gali sukelti vabzdžių įkandimai, traumos (įsidūrimas, nusibrozdinimas), kontaktas su toksiškais augalais, maudynės nešvariame vandenyje. Sudirginta oda niežti, šuo ją dažnai laižo, kasosi taip pažeisdamas epitelį ir sukeliamos erozinės, šlapiuojančios žaizdos. Jei į tokią pažeistą vietą patenka bakterijos žaizda gali pradėti pūliuoti. Dėl epitelio erozijos išsiskiria eksudatas, kuris suklijuoja plaukus, taip dar labiau pažeidžiama oda ir didėja noras kasytis taip egzema ima plėstis.

Egzemos be veterinaro pagalbos neužgydysit. Pamačius nors ir nedidelį pažeidimą (odos paraudimą su blizgančiu, drėgnu centru, rekomenduoju nelaukti ir kreiptis į veterinarą, nes egzema per greitai gali išsiplėsti nuo monetos iki delno dydžio.

Kaip užkirsti kelia egzemai?

70 proc. visų mūsų klinikoje apsilankiusių šunų egzemų priežastys buvo maudymasis įvairiose balose, tvenkiniuose, ežeruose. Po maudynių reiktų augintinį nuplauti švariu vandeniu ir išdžiovinti kailį. Jei įkando vabzdys – tą vietą dezinfekuotit spiritiniais dezinfekantais ir suduoti priešalerginius vaistus. Traumų atveju, taip pat reikia dezinfekuoti pažeistą vietą ir uždėti tvarstį, kad šuo negalėtų laižyti ir kasytis žaizdos. Atminkit, jokiu būdu negalima egzemos plauti vandenilio peroksidu.

 

Vet. Gyd. K. Vainalavičius UAB „Kaivana“

 info@kaivana.lt  tel. Nr.: 8 37 337023