12919807_1232014756850688_2940870286712132310_nGegužės 14-tą dieną Gailiūnų miškuose, visai šalia Vilniaus, vyks pirmos Lietuvoje bėgimo su šunimis varžybos, kuriose dalyviai galės rinktis bėgti 4,5 km ar 10 km ilgio trasas. Taip pat bus parengta ir 1 km ilgio trasa, skirta vaikams iki 14 metų.

Populiarėjant bėgimui Lietuvoje vis dažniau galima išvysti žmones bėgiojančius su augintiniais, o varžybų, kuriose bėgikai galėtų dalyvauti kartu su savo šunimis, Lietuvoje kol kas vyksta labai nedaug.

Bėgimas su šunimis dar vadinamas tarptautiniu terminu „canicross“. Canicross’as – tai šunų kinkinių sporto šaka, kuomet šuo tempia bėgiką. Lietuvoje ne pirmus metus vyksta šunų kinkinių sporto varžybos, kuriose viena iš disciplinų – canicross‘as. „Bėk su šuniu 2016“ varžybų organizatoriai nusprendė suorganizuoti išskirtinai tik canicross’o varžybas ir taip paskatinti kuo daugiau žmonių išbandyti šį smagų užsiėmimą.

Canicross varžybos „Bėk su šuniu 2016“ – tai šventė aktyviems žmonėms ir jų augintiniams. Organizatoriai labai skatina ir kviečia dalyvauti visus žinančius ir tik norinčius susipažinti su canicross sportu. Canicross bėgime puikiai pasirodo ir dalyvauja visų dydžių ir veislių šunys – nuo vokiečių dogo iki biglio. Šis sportas – puikus būdas praleisti laiką su šuniu bendraminčių apsuptyje.

Organizatoriai neigia mitą, kad gerai bėga ir tempia tiktai haskiai. Taip, haskiai taip pat tempia, bet noriai bėga dažniausiai visi sveiki šunys. Dalyvauti šiose varžybose galima ir skatinama su bet kokios veislės šuniu, svarbu, kad šuo būtų ne jaunesnis nei 1 metų amžiaus, būtų neagresyvus bei turėtų skiepų pasą su galiojančiomis vakcinacijos žymomis.

Bėgikams bėgti rekomenduojama su specialiu diržu, amortizuojančiu trosu ir petnešomis ar pakinktais šuniui, nes taip yra patogiausia ir šuniui, ir šeimininkui. Tačiau norimtiems šį sportą išbandyti pirmą kartą ir nesiryžtantiems pirkti specialios canicross įrangos, bus galima dalyvauti ir su paprastu, ne automatiniu (angl. Flex) pavadžiu, bėgimo metu jį laikant rankose.

Canicross varžybose “Bėk su šuniu 2016” bus dvi trasos – 4,5 km ir 10 km ilgio. Trasos drieksis gražiais ir vaizdingais Gailiūnų miškais. Keliai visur bus platūs, tik ilgojoje trasoje bus apie 300 metrų siauro tako. Reljefas bus labai švelniai banguotas, stačių ir ilgų įkalnių ar nuokalnių nebus. Ilgojoje trasoje bus trys upeliai, kurie tikrai labai pradžiugins ištroškusius šunis, o šeimininkai upelius galės pereiti net kojų nesušlapę. Trumpojoje trasoje upelių nebus.

Organizatoriai paruošė atskirą neilgą trasą vaikams. Vaikų trasa bus 1 km ilgio.Tėveliams dažnai neramu, kad vaikui bėgant su šuniu stiprus šuo gali pargriauti ir sužeisti vaiką. Patariama vaikus bėgime su šunimis lydėti. Antras (papildomas) pavadys segamas prie šuns antkaklio ir tuomet suaugęs asmuo, bėgdamas kartu su vaiku, gali kontroliuoti šuns greitį.

Renginio idėjos autoriai ir organizatoriai Viktorija Tomaševičienė ir Paulius Stravinskas sulaukia daugybės klausimų iš žmonių, kurie svarsto galimybę dalyvauti varžybose, bet neturi pakankamai informacijos, kaip reiktų šunį mokinti bėgti, kaip elgtis per varžybas, ką daryti, jei šuo bėgs kur jam norisi, o ne kur reikia ir pan. Kaip teigia Paulius – klubo „TOP Dogz“ narys bei Lietuvos šunų kinkinių sporto federacijos prezidentas: „Jei gali bėgti vienas ir turi šunį, tai kodėl negali bėgti kartu su juo? Juk su kompanija – kur kas smagiau! Be to, išduosiu paslaptį, bėgti su šuniu, jei jis tempia, yra ženkliai lengviau – tik spėk kojas dėlioti. Vis dar abejoji, lauki ir nežinai, nuo ko pradėti? Pradėk nuo pradžių! Manai, kad netinkamas laikas? Galiu drąsiai atsakyti, kad nebus kito tinkamesnio laiko, kaip tik DABAR! Tad imk savo šunį, eik pabėgioti ir jau gegužės 14 dieną susitikime bėgimo su šunimi varžybose „Bėk su šuniu 2016“!“

Registracija internetu į Canicross varžybas „Bėk su šuniu 2016” vyksta iki 2016 05 08.

Renginio tinklalapis: http://beksusuniu.weebly.com/

Renginio FB puslapis: https://www.facebook.com/Canicross_LT-1231521993566631/

 

Kontaktiniai asmenys klausimams:

Viktorija Tomaševičienė

el. paštas: canicrosslt@gmail.com

tel. nr. 868513544

Paulius Stravinskas

el.paštas: stravinskas.p@gmail.com

tel. nr. 868680403