Treniruodami šunį šeimininkai skiria daug laiko, kantrybės ir investuoja nemažai pinigų. Tačiau net iš dresūros aikštelėje užsiimančių su šunimi klientų tarpo išgirstame nusiskundimų, kad šuo neklauso pasivaikščiojimų metu, neateina, loja ant praeivių ir t.t. Ką daryti šiuo atveju ? Reikia prisiminti, ko mokome kiekvienoje treniruotėje – užsiėmimų aikštelėje nepakanka, reikia treniruotis realiose situacijose. Klientams pristatome naują paslaugą – Rekso VIP treniruotės.
Priežastis
Normalu, jog jaunas šuo dresūros aikštelėje jau nuo pirmojo užsiėmimo kiekvieną kartą vis pažangiau vykdo pratimus. Po gero mėnesio jis tampa paklusnesnis, drąsiau jaučiasi su kitais užsiėmime esančiais šuniukais. Tiesa yra tokia, jog šuns gebėjimas elgtis, paklusti yra susiję su mokymo kontekstu, dėl šios priežasties šuo judresnėse gatvėse gali nepaklusti, o vaikštant viešose vietose elgtis taip pat vaikiškai, kaip dresūros aikštelėje pirmoje treniruotėje, nors namie moka „tarnauti“, apsiversti, ir eiti greta 50 m. žiūrėdamas į akis. Kitas geras pavyzdys: jei žmogus nebijo užlipti laiptais į trečią aukštą, tai nereiškia, jog jis nebijo įkopti į Everesto viršūnę.
Ko ir kada tikėtis iš šuns?
Teisingas parinktas lūkestis – pusė darbo. Jei užduosite teisingas užduotis ir taisyklingai sudalinsite šuns paklusnumo augimo progresą į dalelytes, darbas kiekvieną savaitę vis greičiau atneš naujus rezultatus. Nėra vienos tiesos, kada šuo taps paklusnus įvairiose aplinkose, nes tai priklauso nuo daugelio dedamųjų. Kaip sako žymi norvegų kinologė ir knygų autorė Turid Rugaas, šuns auklėjimas trunka 1.5 metų nuo mažens, o jį mokinti naujų dalykų galima visą gyvenimą.
Labiausiai šuniui reikalingas šeimininko kasdienis noras jį mokyti, užsiimti. Labai svarbu– mokyti jį ten, kur tai sunkiausia daryti – lauke, parkuose, prie prekybos centrų ir pan. Šuo, išmokęs laukti šeimininko prie prekybos centro, noriai lauks maisto ir namie. Priešingai, nekantrus, energingas šuo, nemokytas realioje situacijoje viešoje vietoje, gali ne tik išsigąsti, bet ir susižaloti save. Šuns paklusnumas yra tiesiogiai proporcingas žmogaus darbo nuoseklumui. Nuosekliai apsibrėždami uždavinius, stebėdami pasiektus rezultatus, pasieksite greitų ir gerų galutinių rezultatų šuns elgesyje.
Realios situacijos – ir tiems šunims, kurie „viską moka“
Susiduriame su žmonėmis, kurie tiki, jog jų šuo viską moka. Yra nesudėtingas testas, parodantis, ar su šunimi tikrai daug dirbta. Reikia nepažįstamoje vietoje tarp 3 – 5 kitų šunų su šeimininkais padirbti įprastas komandas: “sėdėti”, “gulėti”, “pas mane”. Jei šuo ateina pasakius komandą tik vieną kartą ir be skanėsto – už žodinį pagyrimą – jis tikrai neblogai moko ir yra puikiai išmokę šią žodinę komandą.
Darbas realiose situacijose kasdien šuniui duoda didžiulę naudą – jis mažiau reaguoja į aplinkinius trikdžius, rimsta jo nervų sistema, didėja užimtumas, dėl to tampa apsaugotas ir namie esantis turtas. Taip pat vaikščiojimas stiprina raumenis, gerina kraujotaką – abiems – šuniui ir šeimininkui. Koks dar gali būti naudingesnis užsiėmimas ?
Tad koks tas patogus laisvalaikis su šunimi?
Jei turite problemų su šuns elgesiu viešoje vietoje ir pageidaujate gauti patarimų, kaip su Jūsų šunimi užsiimti laisvalaikiu, pasivaikščiojimo metu, pasirinkite naują Rekso paslaugą – Rekso VIP treniruotę – užsiėmimą realioje situacijoje. Treneris 1h trukmės treniruotėje sudarys Jums pageidaujamos trukmės užimtumo programą, stebės elgesio kitimą, šuns psichinę būklę ir patars Jums rūpimais klausimais. Treniruotes vykdome įvairiuose miestuose.
Paslaugos kaina – sutartinė. Užsisakius reguliarias Rekso VIP treniruotes arba padidėjus treniruotės grupės dalyvių skaičiui taikomos nuolaidos.
Kiek VIP treniruočių man reiktų?
Neįmanoma iš anksto žinoti treniruočių skaičiaus, po kurių šuo pradės elgtis kitaip. Dažniausiai klientas išmoksta elgtis su šunimi per penkias treniruotes. Galima užsisakyti vieną Rekso VIP treniruotę, galima treniruotis reguliariai – tai bus naudinga abiem atvejais Jums ir Jūsų keturkojui draugui!