Kartu su Carmel - "Rekso" treneriai

Kartu su Carmel - "Rekso" treneriai

„Rekso“ mokykloje apsilankė bei treniruotes ir konsultacijas pravedė Anglijos gyvūnų prieglaudų tinklo „Dogs Trust“ elgesio specialistė ir trenerė Carmel Graves.

Šeimininkų, prieglaudų darbuotojų, globotojų, Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto studentų ir pačių dėstytojų švietimas – tai tik keletas iš Carmel savanoriškais pagrindais vykdytų veiklų Lietuvoje. Žinių pasisėmusi iš gyvūnų elgesio studijų koledže ir ilgalaikėje praktikoje „Dogs Trust“ prieglaudoje specialistė greičiausiai nepaliko nė vieno nepajutusio simpatijos ne tik jos stipriai energijai, užtikrintoms žinioms apie gyvūnų elgesį, bet ir mokėjimui aiškiai išanalizuoti ir pagrįsti probleminės situacijos priežastis. Greičiausiai dėl šių savo savybių ir dėl labai korektiško mokymo būdo Carmel veda kursus Anglijoje ir apmoko gyvūnų kontrolės pareigūnus.

Užsukusi į Lietuvą vos kelioms savaitėms ji apsilankė ir „Rekso“ mokykloje. Pirmasis vizitas praeitą savaitgalį užtruko visą dieną, kol kartu su Carmel pravedėme trumpą paklusnumo dresūros užsiėmimą ir likusį laiką konsultavome problematinių šunų šeimininkus. Vieno jauno šuns, saugojusio maistą, šeimininkai, pradėję dirbti Carmel metodika, net per savaitę pasiekė akivaizdžių rezultatų.

photo

Carmel Graves veda paskaitą

Sekmadienį Carmel skaitė paskaitą gyvūnų globos organizacijų nariams, atsakė į jų klausimus. Čia taip pat sudalyvavome ir gavome labai įdomių patarimų, kurie iš esmės nesiskyrė nuo to, ką naudojame savo praktikoje, bet privertė į kiekvieną problemą pažvelgti plačiau. Kiekvieną atsakymą galėjome gauti tik tada, kai iki galo išanalizuodavome problematinio elgesio priežastį. Buvo įdomu sužinoti, jog daugelis naminių šunų turi nerimo simptomų, kurie vėliau stiprėja, tampa namų gadinimo, šlapinimosi, cypimo priežastimi. Tokių problemų pagrindinę priežastimi įvardintas ryšio su šeimininku nebuvimas. Ir tikrai, daug šunų, turinčių panašių problemų, tiesiog ištisą dieną tūno namie, o šeimininkai mano, jog toks turi būti šuns gyvenimas.

 Savaitei prabėgus turėjome galimybę dar tris vakarus pabūti su Carmel, tik šį kart ji vedė treniruotes mūsų klientams. Pirmadienį įvyko paklusnumo treniruotė bendrai grupei, antradienį – mažų veislių šunų grupei, trečiadienį – klikerio dėmesio stiprinimo treniruotė. Taip pat pirmadienį ir trečiadienį Carmel vedė SOS grupės treniruotes. Visos šios treniruotės buvo labai naudingos, sužinojome daug vertingų smulkmenų. Po paskutinės treniruotės padėkojome Carmel ir įteikėme atsisveikinimo dovaną.

20111015089

Carmel treniruotė SOS grupės šunims

Diskutuodami su trenere prieš ir po užsiėmimų priėjome prie įdomių išvadų: skirtingos šalys, skirtingos tradicijos, tačiau „Rekso“ mokyklos ir Carmel požiūris į šunį – vienodas. Toliau, darbo principai – labai panašūs, mokymo metodika – skiriasi ne daug. Labai įdomu, kaip tokį požiūrį galima pasiekti einant skirtingais keliais – dresūros mokyklos ir darbo prieglaudoje.

Tad kitą savaitę laukite interviu su Carmel, o mes jau laukiame Carmel atvykstant į Lietuvą kitais metais !