Labradoras retriverisŠunų dresūros mokykla „Reksas” skelbia naujieną apie egzaminus – Rekso egzaminus šunų šeimininkams, kuriame bus vertinamas ne šuns, o šeimininko darbas. Šuns elgesys viešoje vietoje priklauso nuo to, kaip šeimininkas jį valdo. Todėl egzamino įvertinimas akivaizdžiai parodys, kaip šuns vedlys elgiasi realiose situacijose: ar šuo jį tempia, ar šuo gąsdindamas uosto praeivius, ar šuo šoka ant dviratininkų ir t.t.

Šuns šeimininkas egzamine galės gauti vieną iš trijų įvertinimų:

1. Šeimininko – draugo – kai šeimininko bendravimas su šunimi primena artimą draugystę. Šuo ne retai suklysta vykdydamas komandas ir bendraudamas su šunimis nereaguoja į šeimininko komandas. Šuns ir šeimininko santykiai draugiški, šeimininko reikalavimai demokratiški, kontrolė silpna. Šuo socialus ir neagresyvus kitų šunų ar žmonių atžvilgiu.

2. Tikro šeimininko – šuns ir šeimininko bendravimas artimas, šeimininko komanda kategoriška. Tačiau šuns kontrolė vidutinė, pareikalavus jis tik dalinai nereaguoja į grupę šunų, žmonių ar į įvairius pašalinius trikdžius. Šuo socialus ir neagresyvus kitų šunų ar žmonių atžvilgiu.

3. Lyderio – kai šuns ir šeimininko kontaktas yra betarpis. Šuo sutelkia visą dėmesį į šeimininko reikalavimus ir vykdo juos ne iš baimės, o noriai. Šuo nereaguoja į aplinkinius trikdžius, šeimininko kontrolė šimtaprocentė. Šuo socialus ir neagresyvus kitų šunų ar žmonių atžvilgiu.

Jei šeimininko darbo nepavyksta apibūdinti nė vienu iš šių įvertinimų, egzaminas neužskaitomas. Egzaminą laiko šeimininkai su šunimi mokykloje mokęsi ne mažiau 3 mėnesių.

Pirmojo egzamino data – liepos 10 d.

Mokyklos „Reksas” tikslas –  kad kuo daugiau šunų šeimininkų išmoktų auklėti ir valdyti šunis, o taip pat galėtų pamokyti savo draugus, pažįstamus.