Dresūros mokykla “Reksas” šių metų rugsėjį tapo tarptautinės šunų dresuotojų asociacijos (APDT – Association of Pet Dog Trainers – www.apdt.com ) nariu. Ši asociacija – tai viena didžiausių organizacijų, vienyjančių dresuotojus iš viso pasaulio.

APDT tikslas – suteikti naujausias žinias dresuotojams, šunų elgsenos specialistams, veterinarams, leisti keistis informacija ir naujausiais pasiekimais kinologijos srityje.  Seniai pastebėta, jog nėra visuotinai standartizuoto dresuotojo profesijos mokymo, todėl nėra galimybės pasiekti vienodo išsilavinimo, mokyme atsiranda spragų.  Deja, to dažniausiai nepastebima, neretai vieni dresuotojai vengia net bendrauti su kitais šalies dresuotojais dėl įvairiausių priežasčių. Daugybė dresuotojų praeityje mokėsi, gilinosi į šią sritį savarankiškai, savamoksliškai, dirbdami praktiškai su šunimis ir atrinkdami tik pasitvirtinusius metodus. Todėl dėl žmogiško prisirišimo net diskutuoti apie savąją praktiką būna sudėtinga.

apdt-mazasAtsiradus internetui bendravimas tapo nesudėtingas, net jei vienas specialistas gyvena Kalifornijoje, o kitas – Kaune. APDT šiandien siūlo internetines konsultacijas, virtualų bendravimą su kitų šalių specialistais (diskusijose dalyvauja ir ilgaamžę patirtį turintys dresuotojai), kas du mėnesius išeinantį specialiai dresuotojams skirtą žurnalą “The APDT Chronicles”, kviečia dalyvauti konferencijose, dalintis savo veiklos kinologijos srityje patirtimi. Įdomus ir specialaus APDT dresuotojo draudimo pasiūlymas – dresuotojai gali nusipirkti jam tinkamą draudimo polisą.

Dalyvavimas APDT veikloje atneš didžiulę naudą “Rekso” augintiniams ir šeimininkams, kadangi jie susipažins su pačia efektyviausia šuns mokymo technika ir gaus dar daugiau naudingų patarimų.