REKSO komanda

REKSO komanda

Šį šeštadienį  Kauno M.K.Čiurlionio Lions klubas mus pakvietė į Muniškių senelių globos namus Kauno rajone. Tai buvo pirmasis kartas, kada senoliai susitiko su šuneliais. Anksčiau su liūtiečiais esame lankęsi Pagynės vaikų globos namuose bei  P. Daunio aklųjų ir silpnaregių mokykloje. Šio susitikimo seneliai labai laukė. Tik atvykus, prie langų jau būriavosi nekantriausieji. O mes atvykom net su 10 šunelių komanda!

Mažylių pasirodymas

Iš pradžių vyko mūsų mažiausiųjų – jauniausių ir mažaūgių šunelių – pasirodymas. Nors jie jaunučiai, bet labai darštūs. Dalyvavo dvi Džeko raselo terjerės Besi ir Džesė, Meksikos plikasis Mexis ir vokiečių špicas Fliperis su šeimininkais. Po bendro paklusnumo programos raseliukės pademonstravo keletą triukų elementų. Džesė rodė komandą „balsas“, šliaužė, vaikščiojo atbulomis, o Besi labai gražiai tarnavo ir šokinėjo per lanką.

Vėliau sekė didžiųjų pasirodymas. Mūsų senbuviai pristatė savo naująją bendro paklusnumo programą. Dalyvavo etatiniai pasirodymų dalyviai – dobermanė Reina, Berno zenenhundas Kaprizas, bobteilė Sera ir amerikiečių buldogė Dara su šeimininkėm. Nors buvo nedaug vietos ir labai šilta, tačiau šuneliai stengėsi iš visos širdies.

Tradiciškai, po bendro paklusnumo programos sekė REKSO cirkas. Nikita senelius linkmino vartydamasi, šokinėdama, vykdydama komandą „aport“ ir kitus triukus. Kaprizas taip pat labai nekantravo pasirodyti ir vis bandė pagelbėti Nikitai atnešti „aportą“ ar atlikti kokį nors triuką. Laimei, greitai ir jis gavo parodyti savo talentą. Jie su Nikita atliko pasirodymą duetu – Nikita landžiojo aštuonetu tarp Kaprizo kojų bei pavertė jį buomu ir per jį šokinėjo. Taip pat jie abu parodė, kad ir šunys puikiai žaidžia krepšinį! Na, o vėliau sekė Kaprizo solo programa. Jis pademonstravo kaip tvarkosi žaislus, šokinėja per lanką, mauna žiedą ant stulpelio. Baigdamas pasirodymą Kaprizas nusilenkė taip padėkodamas senoliams, kad juos stebėjo.

Mexis bendrauja su senoliais

Mexis bendrauja su senoliais

Po pasirodymų seneliai galėjo pabendrauti su šuneliais, juos paglostyti.  Jų čia gyvena apie 70, didesnė pusė yra su negalia, serga Alzhaimerio liga ar turi senatvinę dimensiją. Juos itin sužavėjo Meksikos plikasis Mexis, kuris nuo visų šunelių skyrėsi tuo, kad neturi kailio. Senoliams tai buvo tikra egzotika! Prie dogoterapijos šįkart prisijungė ir Kaprizo draugė Džiudita, kuri puikiai įsiliejo į kompaniją ir sėdėdama ant kelių meiliai glaudėsi prie senelių. Sera taip pat jautėsi labai laisvai, visiems seneliams davė „labas“.

Tikimės, kad šios kelios valandos praleistos su gyvūnais praskaidrino jų kasdienybę. Ačiū už draugystę Kauno M.K.Čiurlionio Lions klubui!

Akimirkas iš šio šilto susitikimo rasite čia.