“Rekso” klientas – Argas

Rudenišką ir ankstyvą šeštadienio rytą, spaudžiant šaltukui, išvykau į Vilnių vesti elgesio korekcijos ir dresūros užsiėmimų. Magistralėje Kaunas – Vilnius buvo nedidelis mašinų judėjimas, vairuotojai neskubėjo. Ryto šviesa kėlė labai gerą nuotaiką, todėl ir kelionė nuo pat pradžių sėkmingai klostėsi. Vos tik atsidūręs Vilniuje ėmiausi darbo.

Pats pirmiausias elgesio keitimo užsiėmas vyko Žaliuosiuose Ežeruose, ir jis buvo vienas įdomiausių šeštadienio susitikimų. Vokiečių aviganis Argas – jautrus nuo pats mažens pusketvirtų metų šuo. Jo elgesys momentais pasikeisdavo ir pradėdavo saugoti daiktą arba vietą. Šuo jautrus paglostymui – tokia problema dažnai atsiranda po veterinarinės patikros ir sustiprėja dėl griežto auklėjimo. Susitikimo metu ir iki šiol namuose daugybėje situacijų Argas rodė nepasitikėjimą šeimininkais. Daugeliu atvejų toks elgesys daro įtaką resursų saugojimo problemos atsiradimui arba sustiprėjimui. Patarėme atsisakyti spygliuoto antkaklio ir šuns kontroliavimui naudoti Halti petnešas nuo tempimo. Tai puiki priemonė, veikianti efektyviau nei metalinės, spygliuotos grandinės. Taip pat užsiėmimo metu atlikome pasitikėjimo stiprinimo pratimus. Tikimės, jog sukurta elgesio keitimo programa padės šeimininkams intensyviai dirbant pasiekti elgesio pokyčių.

Kitas susitikimas įvyko Fabijoniškių rajone su Pastoriaus Raselo terjeru Riva ir mišrūnu Maila bei jų šeimininkėmis, kurie jau yra turėję asmeninių užsiėmimų. Dirbome su jautrumo mažinimo programa BAT. Didžiulė erdvė, kurioje dirbome, patiko šunims ir jų šeimininkams :) Smagu, jog užsiėmimo metu ryškiai matėsi progresas, lyginant su ankstesniu susitikimu. Šunys jautėsi saugiau, ramiau. Reiktų nepamiršti, kad darbui su probleminiais šunimis reikia skirti daug savo laiko, o tai atlikus gerų rezultatų neišvengsi. Linkiu šunų šeimininkėms nuoširdaus darbo ir tikrai smagių rezultatų.

Paskui teko pabuvoti smagiame Antakalnio parke (turbūt taip vadinasi?), kuriame realiomis ir gyvenimiškomis sąlygomis spręndėme problemą – šeimininkui pakvietus šuo negrįžta. Pamačius šį 1,5 metų Džeko Raselo terjero veislės šuniuko elgesį perėjome prie bazinių dalykų – dėmesio stiprinimo, nes šis šuo sunkiai susikoncentruodavo tarp kitų šunų, tarp šeimininko ir šuns buvo silpnas ryšys. Šeimininkams rekomendavome motyvuoti šuniuką žaidimu, maistu, sustiprinti jo dėmesingumą ir niekada nepaleisti palaido šuns nuo pavadžio neatlikus kažką vertingo šeimininkui. Taip užtikriname Premako dėsnio, teigiančio, jog silpnesnė elgsena, atsirasdama prieš stipresnę, tampa skatinama stipresnės, veikimą. Tikiuosi, jog šis dresūros užsiėmimas motyvuos šeimininkus tęsti darbą realiose situacijose parke ir už jo ribų. O ir šuo atbėgs pas šeimininkę greičiau !

Prieš sugrįžtant į Kauną, dar įvyko keli dresūros ir elgesio keitimo susitikimai su jautriais mišrūnais ir gražuoliu pitbuliu Centre, Šeškinėje, Naujamiestyje, Žvėryne. Kartu su šeimininkais padirbėjome, pasimokėme kantrybės stiprinimo pratimų ir dresūros pagrindų.

Kitą dieną visiems naujiems klientams išsiųstas susitikimo pratimų sąrašas ir trumpas užsiėmimo reziume. Tai darau todėl, jog “Reksui” svarbu ne tik kad klientas gautų paslaugą, bet ir kad iš jos išgautų didžiausią naudą.

Dėkoju visiems klientams už susitikimus. Labai malonu, kai gali “įduoti į rankas įrankius”, su kuriais galima leisti augintiniui augti saugiai ir užtikrintai. Gera, kai naudodamas naujas elgesio keitimo technikas, šeimininkas net per ilgesnį laiką padaro mažytį postūmį. Tai reiškia, jog žmogus elgiasi kantriai, o kai žmogus kantrus, jis įsiklauso į gyvūno poreikius ir suteikia jam galimybę tobulėti. Darbas su šunimi, ypač su problematiniu, – tai gyvenimo projektas. Ir manau, jog tai praktika, atnešanti daug naudos šeimininkui visai kitose srityse. Linkiu sėkmės tolimesniuose darbuose!