Prancūzija yra žinoma kaip turtinga gerais medžioklės plotais šalis. Didžiosios Britanijos medžiotojams Pikardijos regiono pelkynai tapo mėgstamais medžioklės plotais kaip ir Britanės viržynai. 19 a. viduryje  vykimas į Prancūziją medžioti tapo mados reikalu. Tačiau, kai Britanijoje dėl karantino buvo uždrausta parsivežti šunis, britai buvo priversti palikti savo seterius Pikardijos fermose. Metų eigoje natūraliai kryžminosi Škotų (arba Gordono) seteriai ir anglų seteriai (Bliubeltonai) su Pikardijos spanieliais. Taip išsiveisė Pikardijos žydrasis epanjolis. Pirmą kartą veislė atpažinta 1870 m. Įsikūrus spanielių klubui 1907 m., buvo įvardintos skirtingos spanielių rūšys. Pikardijos žydrasis epanjolis buvo išskirtas į atskirą veislę dėl mėlynos odos pigmentacijos ir dėl pilkai juodomis dėmėmis marginto kailio. 1938 m. veislė pripažinta Europoje ir 1995 m. pripažinta Kanadoje.

Pikardijos žydrasis epanjolis vertinamas kaip universalus medžioklinis šuo, turintis puikią uoslę ir įgimtą troškimą medžioti. Ši veislė visų pirma buvo išveista medžioklei  bet kokioje vietovėje (pelkėse, miškuose, pievose, kai kurie individai ir vandenyje)  įvairiomis oro sąlygomis. Šuo padarant tilktį nurodo auką ir parneša nukautus paukščius.

Tai yra atkaklus ir nepailstantis medžiotojas. Gerai išvystytas raumeningas stiprių kaulų kūnas sukuria jėgos ir veržlumo įspūdį. Plėvėtos letenos padeda šuniui dirbti vandenyje.

Epanjoliai žavi savo ramumu, atsidavimu ir meilumu, švelniu charakteriu. Dėl šių būdo savybių jie yra puikūs šeimos draugai. Pikardijos žydrieji epanjoliai yra intelektualūs šunys, kurie visada nori įtikti savo šeimininkui, todėl labai tinka pirmą kartą šunį laikantiems žmonėms. Noras įtikti padeda nepatyrusiems žmonėms gerai išauklėti šuniuką. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad šios veislės šunys turi jautrią psichiką, todėl jiems taikytinas švelnus auklėjimo ir dresavimo būdas. Nepaisant puikių bruožų jūs neišvengsite šuns išdaigų, pavyzdžiui nenustebkite jei jūsų augintinis nugvelbs maisto nuo virtuvės stalo, sumanys pertvarkyti sodą arba įvyks mažas incidentas namuose kai paliksite jį vieną. Tačiau tai neatsiejami bet kokios veislės šuns auginimo malonumai. Todėl būtina šunį mokyti paklusnumo ir elgesio viešumoje.

 

 Charakteris

 

Pikardijos žydrieji epanjoliai yra judrūs, atkaklūs ir drąsūs medžiokliniai šunys. Šunys mėgsta plaukioti ir ką nors įsikąsti žaisdami, pvz: lazdą ar kamuoliuką jei tuo metu nėra galimybės pagauti tikro paukščio ar medžioti. Medžioklės metu šuo visą savo dėmesį sutelkia į atliekamą užduotį, tačiau grįžęs namo šeimoje vėl tampa ramiu, jautriu augintiniu. Šios veislės atstovai mėgsta būti su vaikais. Epanjolis yra puikus žaidimų draugas, niekada nerodo agresyvumo net svetimiems žmonėms. Šuo aplos svetimus žmones ar įsibrovėlius, tačiau tai viskas. Jis netgi gali vizginti uodegą pasitikdamas atvykusius nepažįstamuosius, todėl ši veislė netinka namų ir turto apsaugai. Šunys toleruoja kitus šunis ir smulkesnius augintinius, tačiau vis tiek reikalinga dresūra, kad išmokinti augintinį elgtis viešose vietose ir suformuoti tinkamą elgseną. Dėl įgimto troškimo įtikti, epanjoliai greitai mokosi ir atsimena tai, ko išmoko.

Dėl to, kad yra skirti medžioklei, jie turi daug mankštintis. Tai yra netriukšmingi šunys, todėl kol su jais yra užsiimama, skiriama pakankamai dėmesio, nesulauksite kaimynų pasipiktinimo dėl šuns lojimo. Dėl šių savybių, lengvos priežiūros ir nedidelio ūgio epanjolius galima laikyti bute, tačiau geriausiai toks šuo jaučiasi kaime ar priemiesčio name, kur gali laisvai bėgioti nepririštas.

 

Išvaizda

 

Pikardijos žydrasis epanjolis nuo kitų Prancūzų spanielių skiriasi išskirtiniu ir savitu pilkai juodu demėtu kailiu, kuris sukuria melsvumo efektą. Kailis gali būti tiesus arba šiek tiek banguotas. Ši veislė taip pat turi melsvą odos pigmentaciją. Šuo turi atletišką kūno sudėjimą, tačiau vidutinio ilgumo kailis suteikia elegancijos.

Epanjolis turi dideles, tamsias akis, kuriose matoma nuolatinė ramybė.

Ilgas platus snukis atrodo kvadratinis dėl nukarusių lūpų.

Plati nosis turi dideles atviras šnerves.

Ausys yra žemiau akių lygio, ganėtinai plonos, gražiai įrėmina galvą, kadangi yra padengtos šilkiniu, banguotu kailiu. Ausys yra ilgos ir turėtų siekti nosies galiuką.

Ši veislė turi šiek tiek trumpą tačiau gerai sudėtą ir stiprią nugarą. Priekinės ir galinės kojos turi gerai išvystytą raumenyną.

Patino ūgis yra 57-60cm, o pateles šiek tiek mažesnis. Svoris 20-23kg.

Uodegos ilgis nesitęsia žemiau čiurnos ir vaikštant ji yra tiesi.

 

Priežiūra

 

Šios veislės šunų kailiui nereikia ypatingos priežiūros. Savaime suprantam jog kaip ir kiekvieną augintinį reikia karts nuo karto išmaudyti. Reguliarus šukavimas užtikrina gerą kailio būklę.

Labai svarbu dažnai patikrinti ir valyti šunims ausis, norint išvengti ausų infekcijų.

 

Pikardijos žydrieji epanjoliai Lietuvoje

 

Pikardijos melsvieji epanjoliai yra itin reta šunų veislė Lietuvoje. Ši veislė į Lietuvą atvešta tik 2008m. Pirmieji šios veislės atstovai yra iš Prancūzijos atvešta patelė (Daisy) Slanka ir iš Olandijos atkeliavęs patinėlis (Fantails) Amsis. Po sėkmingų pasirodymų parodose 2008-2009m., 2010 m. liepos mėnesį pasaulį išvydo pirmoji jų vada. Vadoje gimė ir sveiki užaugo 9 šunyčiai. 2012 m kovą gimė antroji šuniukų vada Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvoje yra 11 šios veislės atstovų. Pikardijos žydruosius epanjolius kol kas turi tik vienas veislynas.