suniukasGyvūnams skirtuose forumuose randate begales patarimų, kaip šunų šeimininkams spręsti kylančias problemas. Kai kurie iš patarėjų, net neturėdami praktinės darbo su šunimi patirties, peržengia visas protu suvokiamas ribas ir siūlo itin grubius šuns drausminimo būdus. Ši informacija sklinda virtualiu tiltu ir patenka į daugelio žmonių namus. „Aš Sargį lupu per užpakalį, jis susigūžia ir nustoja loti“, „vakar, kai pakoriau šunį, net du kartus vos neužduso, bet nebešoko ant manęs“ – tokiais ir panašiais žygdarbiais giriasi ne vienas internautas.

Internete žodis taip pat atidžiai stebimas įvairių tarnybų. Toks smurtas prieš gyvūną yra smerktinas ir privalo būti atidžiau stebimas gyvūnų teisių saugotojų. Tikėtina, jog abejingumas kyla dėl spragų teisiniuose dokumentuose, kur randame daug neapibrėžtumų. Pvz., Kauno miesto gyvūnų laikymo taisyklėse parašytas punktas 32.6 draudžia „mokyti ar dresuoti gyvūnus neigiamai skatinant (baudžiant)“. Ar mušimas laikraščiu, per snukį ir t.t. nėra tolygus kankinimui ir mokymui baudžiant?

Nors internete nemažai literatūros apie pozityvią motyvaciją, šuns protinį ir fizinį tobulėjimą, didžiuliame informacijos sraute tai, greičiausiai, sunku pastebėti. Užsienio šalys – Anglija, JAV – kategoriškai sprendžia tokius atvejus: dresuotojui už grubų mokymą jėga gresia darbo licencijos atėmimas; žmonėms už grubų elgesį su šunimi – šuns konfiskavimas ir numatoma baudžiamoji atsakomybė.

Bet, jei aukščiau išvardinti žodžiai Jūsų neįtikino, tai galite taikyti vieną iš žemiau išvardintų būdų, kad parodytumėte nevisavertiškumą ir tingėjimą bendrauti su savo šunimi. Šie „perliukai“ surinkti iš įvairiausių interneto lietuviškų forumų ir „liaudyje“ sklindančių kalbų. Jei šuo neklauso, Jums patariama naudoti šią prievartą:

1. spirkite į šoną, tada šuo bus paklusnesnis;
2. paimkite už kaklo, parverskite šunį ant žemės ir duokite per snukį su ranka arba laikraščiu;
3. tiesiog duokite per snukį su laikraščiu;
4. duokite su ranka šuniui per “užpakalį”;
5. pakarkite kelis kartus už antkaklio, kad pridusintumėte šunį;
6. paimkite už botago ir pliaukštelkite stipriai – kitą kartą žinos…;
7. tempkite už uodegos – tai skaudama vieta.

Jei turite dar daugiau tokių grubių patarimų, kviečiame pasidalinti komentaruose.

Taip kalba internetas. „Rekso“ patarimas šunų augintojams būtų vienas. Jei norite užauginti paklusnų gyvūną, išmokite su juo deramai elgtis, kasdien kartu eikite pasivaikščioti ir nuolat skirkite laiko jo auklėjimui.

Reksas nepropaguoja smurto prieš gyvūnus, aukščiau surašyti tik netinkami kitų žmonių patarimai.