Šunelio mokymas turi būti nuolatinis ir nuoseklus, o tam, kad būtų pasiekti kuo geresni rezultatai, svarbi ne tik treniruočių eiga, bet ir tinkamai pasirinkta jų vieta.

Šiais laikais šunų dresūros mokyklos neapsiriboja vien treniruotėmis lauko sąlygomis – uždaros patalpos taip pat puikiai pasitarnauja šunų treniravimui. Tačiau neretai šeimininkai nėra tikri, kas geriausiai tinka jų augintiniui.

„Reksas“ apžvelgia treniruočių patalpose ir lauke pranašumus bei kurią vietą mokymuisi Jums ir Jūsų šuneliui patartina rinktis:

PATALPOSE

  • Komfortas. Lyjant lietui ar spaudžiant stipriam šalčiui treniruotis lauke gali būti sudėtinga (ir tikrai ne itin malonu), be to, didėja rizika susidurti su peršalimo ligomis. Dažniausiai tiek šuniui, tiek šeimininkui treniruotės patalpose yra komfortiškiausios.
  • Mažiau dirgiklių. Patalpose išvengiama pašalinių lauko trikdžių (kvapų, garsų, kitų gyvūnų ar žmonių), kurie – ypač jauniems ar jautriems šunims – dažnai neleidžia tinkamai susikoncentruoti į veiklą. Patalpose atmosfera yra rami, todėl daugelis šunų jose lengviau įgija bazinius įgūdžius, greičiau išmoksta pagrindinius pratimus.
  • Saugumas. Treniruojantis patalpose šuns neužpuls kitas šuo ar atvirkščiai, todėl išvengiama galimų konfliktų. Treniruotėms skirtų patalpų erdvės yra visada prižiūrimos ir švarios, jose nėra pašalinių žmonių, gyvūnų, objektų, todėl šeimininkai gali jaustis užtikrinti savo augintinio saugumu bei sveikata.

LAUKE

  • Natūrali aplinka. Lauke geriausiai atsiskleidžia šunų prigimtis ir sustiprėja instinktai, o įvairūs dirgikliai treniruočių metu yra svarbūs siekiant sustiprinti šuns įgytus bazinius įgūdžius ar norint jį išmokyti sudėtingesnių komandų ir pratimų. Treniruotėse lauke šuo pratinasi prie kitų žmonių, gyvūnų, objektų, todėl išmoksta tinkamai reaguoti į aplinką.
  • Daugiau erdvės. Lauke šunų neriboja uždarų patalpų sienos ir netrikdo sukoncentruoti garsai, todėl dažnai jie lauko treniruotėse jaučiasi laisviau, gali atlikti daugiau veiksmų, įvairesnių pratimų. Jei treniruotėse dalyvauja ir kiti keturkojai ar žmonės, bailesnis šuo gali lengviau atsitraukti norimu atstumu nuo jų.
  • Efektyvesnė iškrova. Treniruotėse lauke ar miške šunys daug greičiau fiziškai ir protiškai išsikrauna. Tai ne tik dėl didesnės erdvės suteikiamų galimybių intensyviai treniruotis, bet ir dėl natūralios aplinkos dirgiklių, pavyzdžiui, kvapų. Visi šie veiksniai užtikrina, jog tikslingai treniruodamiesi lauke šunys gali lengviau išnaudoti visus energijos likučius.

 

KĄ PASIRINKTI?

Ir patalpose, ir lauke treniruotės yra naudingos, todėl geriausias variantas norint visapusiškai mokyti šunelį – šių abiejų būdų derinys.

Pradedantiesiems, jautriems, neatspariems prastesnėms oro sąlygoms šunims geriausia pradėti mokytis patalpose, kadangi lauko sąlygos pirmosioms treniruotėms gali būti per sudėtingos. Tačiau įgijus bazinius įgūdžius, būtina juos „šlifuoti“ natūralioje aplinkoje, treniruojantis prie įvairiausių lauko dirgiklių. Kitu atveju, didelė tikimybė, jog patalpose išmoktų komandų šuo nemokės pritaikyti lauke.

Norėtume pabrėžti, jog nors įprastai patalpose geriau mokytis šeimininkui, šuniui palankesnės – lauko sąlygos. Todėl vos pradėjus mokytis patalpose, verta įtraukti ir lauko treniruotes (tai ypač svarbu didelių veislių šunims). Sustiprinus šunelio įgūdžius – kai tik leidžia oro sąlygos – rekomenduojama visuomet treniruotis lauke.

„Rekso“ mokyklos vizija – tobulėti ir būti kartu su žmogumi nuo pat pirmų akimirkų atsiradus šuneliui jo namuose. Prisijunkite prie mūsų Vilniuje ar Kaune!