Įsigijus šunelį, jo vakcinacija nuo labiausiai plintančių ligų yra vienas pirmųjų uždavinių šeimininkams. Įprastai 6-12 savaičių amžiaus tarpsnyje šunys skiepijami du ar tris kartus. Tačiau kartais dėl ligų pirminis šuns vakcinavimas yra uždelsiamas: pasitaiko atvejų, kuomet paskutinį skiepą šuo gauna ir 4 mėnesių amžiaus.

Problemų gali atsirasti tada, kai šeimininkai, saugodami savo augintinį nuo susirgimų, pradeda jį vesti į lauką ir supažindinti su aplinka labai vėlai – tik po antrojo skiepo. Deja, bet toks šunelio „saugojimas“ neretai dar labiau pakenkia.

Šie „Rekso“ patarimai Jums padės žengti teisingu keliu:

  • Prieš vakcinaciją svarbu šuneliui užtikrinti kuo saugesnę aplinką, tačiau tai nereiškia, kad augintinis turi būti laikomas izoliuotas namuose: šeimininkai turėtų kasdien jį supažindinti su aplinka, veždami mašinoje ar nešiodami ant rankų lauke. Naudinga į namus pasikviesti iš tos pačios vados ar kitų panašaus amžiaus karantinuojamų šunelių, tam, kad augintinis pradėtų socializuotis.
  • Jau po pirmojo skiepijimo praėjus savaitei kasdien po truputį reikėtų pradėti šunelį su pavadėliu vesti į lauką, leidžiant jam pažinti kvapus, lauko objektus, skirtingas erdves. Tokiame amžiuje šuo taip pat turėtų mokytis, kaip nesišlapinti namuose, užsisegti pavadėlį, nesikandžioti, nešokinėti ant žmonių.
  • Po antrųjų skiepų praėjus savaitei, būtina dar intensyviau stiprinti šuns socializacijos įgūdžius. Šuns vaikystė trunka iki 5 mėnesių amžiaus – tuo metu gyvūnas turėtų kuo daugiau kontaktuoti su skirtingais žmonėmis ir šunimis, pažinti kuo įvairesnes vietas. Neužtikrinus tinkamos socializacijos šiuo ankstyvuoju laikotarpiu, vėliau šuns elgseną reguliuoti gali būti labai sunku.

Taip pat derėtų atkreipti dėmesį, jog užmiesčiuose išveisti, užauginti ir iki 4-5 mėnesių amžiaus nesocializuoti šunys dažnai neįgija reikiamų socializacijos įgūdžių. Tokie šuneliai, patekę pas šeimininkus į miestą, patiria daug baimių ir problemų bendraujant su kitais šunimis, žmonėmis. Tokiais atvejais, derėtų kreiptis į dresūros specialistus.

Tam, kad nebūtų rizikuojama šuns sveikata, o šeimininkas nuo pat pirmų dienų žinotų, kaip teisingai prižiūrėti ir mokyti augintinį dar karantino laikotarpiu ir po jo, „Rekso“ mokykla organizuoja VIP kursus Kaune ir Vilniuje, kur patyrę dresūros treneriai asmeninėse konsultacijose namuose suteikia svarbiausias žinias ir pamatinius įgūdžius šuniui ir jo šeimininkui.

„Rekso“ mokyklos vizija – tobulėti ir būti kartu su žmogumi nuo pat pirmų akimirkų atsiradus šuneliui jo namuose. Prisijunkite prie mūsų!