Savalaikis ir tinkamais metodais pagrįstas šuns auklėjimas užtikrina visavertišką jo vystymąsi, taip pat užkerta kelią elgsenos problemoms ateityje. Tačiau neretai šeimininkai, ką tik įsigiję ar jau turintys šunelį, nežino, kada ir kaip tikslingai mokyti savo augintinį…

Šie „Rekso“ principai padės Jums žengti teisingu keliu ugdant augintinį ir leis džiaugtis lengva kasdienybe drauge:

  • Šunelis turėtų būti mokomas vos jam atsiradus namuose. Mokymosi procesas turi vykti iš lėto, be prievartos.
  • Pirmas įgūdis, kurio turėtų išmokti šunelis – leistis glostomu. Lietimas turėtų asocijuotis su pozityvia patirtimi, tuomet liečiamas jis jausis labiau pasitikintis savimi. Jei šuo nuo pat mažens nebus glostomas, vėliau į žmogaus prisilietimą jis galimai reaguos su baime.
  • Taip pat reikėtų augintiniui profilaktiškai tikrinti dantis, ausis. Šie įgūdžiai ypač reikalingi kasdieniam bendravimui su šeimininkais, svetimais žmonėmis ir veterinarų apžiūros metu.
  • Ne mažiau svarbu pratinti jį prie nagų kirpimo: pirmiausia, paliečiant leteną ir duodant skanėstą, vėliau tuo pačiu principu liečiant nagučius su žirklėmis, po to – jau kerpant. Taip ši procedūra šuniui ir vėliau nekels streso.

Reikėtų pabrėžti, jog nors internete yra gausu informacijos, kaip ugdyti augintinį, ji gali būti klaidinanti. Taip pat yra išleistų puikių knygų, padedančių suprasti šunis ir jų pasaulį (pvz., veterinaro dr. Ian Dunbar kūryba), tačiau kartais vien teorinių žinių nepakanka. Kiekvienas šuo yra individualus – priklausomai nuo jo asmeninių ypatybių ir veislės, – todėl bendrų taisyklių taikymas ne visuomet efektyvus.

Norint tinkamai dresuoti augintinį ir išmokti juo rūpintis, vertėtų kreiptis į dresūros specialistus, kurie kasdien susiduria su gyvūnais, geba atpažinti jų charakterio, elgsenos, fiziologijos ypatybes, todėl gali suteikti tikslingą individualizuotą pagalbą įvairiausiose situacijose. Žinoma, dalis žmonių savarankiškai dresuoja savo augintinius ir jiems tai pavyksta. Kita vertus, savarankiškas mokymasis dažniausiai būna pagrįstas siaura patirtimi, todėl neretai užima daugiau laiko bei neatneša norimų rezultatų, o retesniais atvejais gali ir pakenkti šuniui.

„Rekso“ mokyklos vizija – tobulėti ir būti kartu su žmogumi nuo pat pirmų akimirkų atsiradus šuneliui jo namuose. Prisijunkite prie mūs Vilniuje arba Kaune!

P. S. Jei artėjant šventėms ieškote, kuo nustebinti savo artimąjį – „Rekso“ dovanų kuponas bus puiki dovana bet kuriam šuneliui ir jo šeimininkui! Išsirinkite norimą paslaugą ar kupono vertę.