25305998_94aec0f5f6_m1. Įsigijus naują augintinį, iškart vežkite jį namo. Tai svarbu, nes Jums reikia pasiekti, kad šuo kuo natūraliau priprastų prie Jūsų aplinkos ir kompanijos.

2. Būtų gerai, kad prieš parsivežant naująjį draugą, namuose jau būtų paruošti visi šunyčiui būtiniausi daiktai: guolis, narvas, dubenėliai, pavadėlis, maistas ir pan. Kelionė į naujus namus ir atsiskyrimas nuo mamos šuniui sukelia didelį stresą, todėl pirmosiomis dienomis niekur jo nevežkite iš namų, leiskite apsiprasti.

3. Nevarginkite mažylio ilgais žaidimais, niurkymais ir pan. Parvežę namo leiskite pavaikštinėti po namus, supažindinkite su guoliu bei pašerkite. Duokite šuniui tai, kas jam reikalingiausia pirmosiomis dienomis – ramybę ir laisvę.

4. Dažniausiai maži šuniukai pirmomis naktimis ima stipriai cypti, inkšti. Būkite kantrūs ir pasistenkite jam tam besielgiant prie jo intensyviai nevaikščioti ir neguosti. Kitu atveju tik prailginsite visą gerų manierų mokymosi procesą. Leiskite šuniui nusiraminti pačiam. Toks elgesys yra dažnai sietinas su nenoru pasilikti vienam, atsiskyrimu su senaisiais namais, baime ar liūdesiu. Jei elgsites apgalvotai, po kelių naktų šunytis apsipras ir nebeinkš.