corbis_rf_photo_of_dog_chasing_tail

Obsesinis kompulsinis sindromas – šis keistą pavadinimą turintis sutrikimas – geriau žinomas, kaip pasireiškiąs žmonėms. Literatūroje jis įvardinamas kaip psichikos sutrikimas, pasireiškiantis įkyriomis, prieš asmens norą atsirandančiomis mintimis, vaizdiniais ir judesiais bei veiksmais, po kurių įtampa nuslopsta. Obsesinis-kompulsinis sutrikimas dažniausiai pasireiškia įkyriais veiksmais: daiktų perkėlinėjimu iš vienos vietos į kitą, durų atidarymu/uždarymu, šviesų junginėjimu, rankų plovimu, nereikalingų daiktų rinkimu ir kaupimu, klausinėjimu vis to paties ir pan. Pasirodo, toks pat sutrikimas būdingas ir gyvūnams, tačiau jo požymiai yra šiek tiek kitokie.

Jei jūsų augintinis laižo baldus, gaudo uodegą, kandžioja odą, kailį, ar savo letenas, gaudo orą, verta juo susirūpinti. Šis sidromas dažniausiai pasireiškia tuomet, kai šuniui pradeda trūkti fizinio krūvio. Nuolat neiškrautam šuniui “pradeda važiuoti stogas”.

Norėdami išvengti šio sutrikimo, vedžiokite augintinį mažiausiai 1-2 val. per parą, skirkite laiko žaidimams bei dresūrai. Taip augintinis išsikraus ne tik fiziškai, bet ir emociškai, o grįžęs namo ramiai ilsėsis.

Pastebėję, jog padidėjęs aktyvumas nepadeda Jūsų augintiniui ir jo problematinis elgesys neslopsta neatidėliodami veskite jį pas veterinarą arba pas elgesio specialistą.