Retriveris ir vokiečių aviganisKai kurie šunys gali būti linkę „prisidaryti“, kai jiems yra malonu, pamato daug žmonių ar kitų šunų, sutinka šeimininką po ilgesnio išsiskyrimo ar kai šis piktesniu balsu ką nors pasako. Taip šuo parodo palankų elgesį, tačiau toks elgesys traktuojamas kaip pasitikėjimo savimi trūkumas.

Geriausias vaistas – tokio šuns elgesio ignoravimas. Stenkitės nekreipti dėmesio, kai šuo yra įsiaudrinęs, ypatingai, kai grįžtate namo. Stenkitės džiaugsmingai jo nepasitikti, palaukite, kol šuniukas nurims ir tik tada ramiai prieikite prie jo pasisveikinti.

Niekada nebarkite šuns už tokį elgesį, nes kitą kartą jis greičiausiai taip pasielgs iš baimės. Jei šuniukui trūksta pasitikėjimo savimi tarp šunų ir kitų žmonių, nevenkite tokių situacijų. Kaip tik jį veskite į masines žmonių susirinkimo vietas, leiskite kuo daugiau bendrauti su kitais šunimis.

Teisingai auklėjant šunį, jo elgesys taps tinkamu, jis pripras prie žmonių, šunų, įgaus pasitikėjimo savimi. Jei šeimininkai elgiasi teisingai, maži šuniukai dažniausiai išauga iš šio nemalonaus periodo.

Komentarai

Trenerė Viktorija specializuojasi jaunų šunų socializavimo ir ringo dresūros srityse, dirba Kaune. Viktorija yra paruošusi daugelį Lietuvos šunų parodų nugalėtojų, turi Šetlando aviganių veislyną "Sielos draugas".