Viena dažniausiai pasitaikančių ir tuo pačiu metu viena sunkiai išsprendžiamų problemų yra išsiskyrimo nerimas, kai šuo negali ramiai pasilikti vienas, loja, kaukia, graužia daiktus ir pan. Tai yra labai rimta problema, kuria daugiausiai piktinasi kaimynystėje gyvenantys žmonės. Kodėl tai yra viena sunkiausių problemų? Todėl, kad veiksmas vyksta mums nesant šalia šuns ir mes negalime pakoreguoti elgesį ir paskatinti mums reikalingų veiksmų.
Kokios gali būti šios problemos priežastis: šuo nuo mažens visą laiką praleido su šeimininku, visur jį sekiojo ir neišmoko būti vienas; šuo yra paimtas iš prieglaudos ir tiesiog nesijaučia pakankamai saugiai, kai šalia nėra žmogaus; šuo negauna pakankamo fizinio krūvio ir negali rasti tinkamesnio būdo išsikrauti tuo pačiu keldamas sau vis didesnį stresą; ir dar daugybė kitų. Sprendimų būdų taip pat yra ne vienas, tačiau būtent dėl šios problemos visada patartina kreiptis į profesionalų trenerį. Ko tikrai negalima daryti, tai bausti šunį arba naudoti elektrinius/purškiamus antkaklius, nes tai situaciją tik pablogins. Šuo ir taip yra streso būsenoje, o naudodami teigiamą bausmę mes tą stresą tik padidiname ir dar labiau skatiname šuns baimę ir nerimą, nors turėtumėm skatinti būtent ramų elgesį. Be to, nemažai šunų išmoksta “apeiti” antkaklį, prisitaikyti ir toliau loti arba kaukti.
Keli patarimai, kaip galime išmokyti šunį ramiai pasilikti namie.
1) gerai išvedžioti šunį prieš išeinant iš namų, kad jis gautų fizinį krūvį ir būtų ramesnis.
2) palikti interaktyvių žaislų (žaislai, į kurių vidų galima pridėti skaniukų), namuose paslėpti aukštos vertės žaislų arba skanėstų, kad šuo galėtų užsiimti jų ieškodamas.
3) Apie 20 min prieš išėjimą ir apie 20 min po grįžimo – ignoruokite šunį. Skamba keistai, bet neretai mes sukuriame atsisveikinimo/pasisveikinimo ritualus, kurie iš tiesų gali trukdyti šuniui ramiai reaguoti į mūsų išėjimą. Todėl ignoruodami, mes jį mokome, kad išėjimas ir grįžimas yra niekuo neypatingas dalykas ir nėra dėl ko nerimauti.
4) Mokinkite šunį būti vienam kad ir trumpus laiko tarpus (juos vis pailgindami). Būti vienam reiškia likti kambaryje be šeimininko, likti uždarytame narve/bokse, likti bute, netgi likti pririštam.
5) Mokykite šunį komandų sėdėt ir gulėt. Naudokite jas visada, kai norite, kad šuo būtų ramus. Girkite ir skatinkite tik ramų elgesį, net kai šuo yra šalia jūsų.