Labradoras ir bokserisAr gyvenime teko sutikti suaugusį žmogų, besielgiantį kaip paauglys ? Reikalaujantį dėmesio, neatsakingą, atvirai sakant – nesubrendusį ? Daugybė įdomių veikalų aprašo šią žmogaus elgesio, vystimosi problemą. Praktikoje ši problema pastebima ir šunų elgesyje.

Bręstant šuniui emocionaliai ir elgesio prasme, tvirtėja ir bendras ryšys su šeimininku. Būna situacijų, kai šuo namie išbando visą kantrybę. Galima priežastis – šuo jaunas ir turi suaugti. Paprastai suaugusiu šunimi laikomas 3 m. amžiaus šuo. Tai taip pat priklauso nuo veislės – kuo didesnis šuo, tuo subręsta vėliau. Iš jauno šuns sunku tikėtis brandaus elgesio, tačiau neretai girdime šeimininkų nusiskundimų apie tai, kaip jie nebegali būti kartu su suaugusiu šunimi.

Šuns namie keliamas problemas, kaip brangių daiktų “vogimas”, šokinėjimas ant žmonių, draskymas ir kitas gali padėti išspręsti specialistas. Jis įvertins situaciją namie ir patars, kaip elgtis konkrečiu atveju.

Šuo elgiasi nebrandžiai…

– Kai būdamas fiziškai sveikas 5 mėn. šlapinasi kambaryje net neįspėdamas apie savo ketinimus. Ar tikrai parodėte šuniui, kur yra tam skirta vieta ? Namai nežiba būdami kupini nemalonaus kvapo.

– Kai 3 metų ir vyresnis šokinėja ant Jūsų ir Jūsų svečių, gadina, naikina, drasko daiktus. Ar tikrai šuniui uždraudėte taip elgtis? Šokinėdamas jis gali sužeisti ar išgąsdinti vaiką.

– Kai vaikštant šuo elgiasi neramiai, draskosi, kandžioja pavadį, šokinėja ant praeivių, tempia Jus kartu. Ar mokėte šunį vaikščioti kitaip ? Šuo net nenorėdamas gali išpurvinti aplinkinius.

Jei bent vienas atvejis įprastas Jūsų namuose, Jūsų šuniui reikalingi pokyčiai kasdieniame rėžime. Ir Jūs esate tas žmogus, kuris privalote tai padaryti. Apsilankykite pas šunų dresūros specialistus savo mieste ir klauskite jo patarimų. Nėra gero ar negero šuns. Šuo yra brandaus arba nebrandaus elgesio. Jei šuo jau suaugęs ir elgiasi netinkamai, tai šeimininko problema. Ir ji neišsispręs, kol šeimininkas nesiims konkrečių veiksmų.

Šunų elgsenos specialistas gali padėti išspręsti Jums aktualias šuns elgesio problemas.

Parengta pagal: www.examiner.com