Grisha ir "Rekso" kolektyvas

Grisha ir "Rekso" kolektyvas, nuotr. G. Stewart

Lietuvoje praleidome keturias dienas su pasaulinio lygio kinologe, lektore, elgesio keitimo metodikos BAT autore, Grisha Stewart. Šis žmogus mums buvo įdomus ne tik savo techninėmis žiniomis, bet ir tuo, kaip ji bendrauja. Yra tokia nuomonė, jog bendravimas žmonėms yra svarbus, kad net vidutiniškas specialistas, tinkamai bendraudamas, gali ne tik susirasti daug klientų, bet ir išmokti gerai atlikti savo darbą. Mokėjimas bendrauti su žmogumi, kaip pripažinome diskutuodami su lektore, yra viena iš svarbiausių dresūros trenerio ir bet kokios kitos srities specialisto savybių. Grisha nuoširdžiai atsakydavo į kiekvieną klausimą seminare, po seminaro ir net likus paskutinėms minutėms iki skrydžio :) Esame jai už tai dėkingi.

Kitas įdomus sutapimas – Grishos mokyklos, pavadinimu Ahimsa Dog Training, filosofija. Jos mokykloje nėra naudojama prievartos, šuo – kompanionas mokomas elementarių dalykų, kurie būtini kasdien. Gavome daug įvairių patarimų, pamastymų, o keletą jų atskleisime. JAV treneriai nepergyvena, jei šuo nesiūlo nuolatinio akių kontakto. Nors tai dažnai naudojama sporte, tai nėra praktiška realiose gyvenimo situacijose. Sudėtingose situacijose gali būti išnaudojamas rankos targetingas. Aišku, šiai komandai jie skiria daug laiko, manytume, tiek, kiek ir dauguma trenerių komandai „sėdėt“. Kitas momentas – draugiški šunys paleidžiami žaisti tik treniruotės pabaigoje. Jokio kontakto su kitais šunimis neįvyksta nuo treniruočių pradžios.

Diskutavome ir apie tai, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti profesionalus dresūros treneris. Mūsų ir Grishos pozicijos sutapo – treneris turi gerai išmanyti šunų kūno kalbą, kad pastebėtų ne tik atakas ir urzgimą, bet ankstyvuosius streso signalus. Treniruočių metu ypač jauni ir problematiniai šunys patiria daug streso, seminare dalyvavusieji, greičiausiai, prisimins streso dubliavimo kreivę, kai gyvūnas sureaguoja į žmones, į šunis ir streso lygis išauga dvigubai. Džiaugiamės Grishos įvertinimu, jog „Reksas“ yra moderni dresūros mokykla, naudojanti šiuolaikinę šunų mokymo techniką. Tai Grisha pasakė interviu.

Labai įdomus momentas buvo susijęs su dresūros trenerių atestacija. Žmonėms, norintiems tapti profesionaliais dresūros treneriais, JAV suteikiamos galimybės mokytis ir dirbti su šunimis. Pvz., Karen Pryor akademijoje apie 5 metus užtrunka, kol gaunamas profesionalaus trenerio sertifikatas. JAV nereikalaujama, jog jauni žmonės patirtį įgytų “kažkokiu būdu”, čia bazinės žinios suteikiama sumokėjus pinigus, toliau galima žinias tobulinti galybėje seminarų, konferencijų. Taip pat norint tapti dresūros treneriu visiškai nereikalaujama jokio dalyvavimo IPO, Shutzhund varžybose, dėmesys sutelkiamas į šunelių – namų augintinių sritį. O paklusnumo sportu ir t.t. visi užsiiminėja iš entuziazmo.

Prisibendravę ir pasidžiaugę vizitu išlydėjome lektorę į aerouostą, iš kurio ji išskrido toliau vesti savo seminarus Europoje, o iš kur tik kitą savaitę parskris atgal į Sietlą.

Dar karta dėkojame rėmėjams – UAB „Terra Animalis“ vadovei p. Janitai, darbuotojoms p. Ivetai, p. Rasai ir p. Ingai, „Keturkojis.com“ portalui gyvūnams už didžiulę pagalbą organizuojant seminarą. Ačiū vertėjai Karolinai, kurios profesionalus darbas buvo irgi pastebėtas. Ačiū visiems dalyvavusiems, lauksime Jūsų atsiliepimų ir pageidavimų, kad kiti seminarai būtų suorganizuoti dar geriau.

Organizatoriai