PointerisVisi esame girdėję, bent keletą medžioklinių šunų veislių, tokių kaip Labradoro retriveris, Kurtsharas, Veimaro trumpaplaukis paukštšunis, Biglis, Taksas… Visi šie šunys yra ne tik mūsų draugai namuose, bet, taipogi, skirti medžioklei. Kaip dresuoti medžioklinį šunį?

Medžiokliniai šunys daug aktyvesni už kitus šunis, todėl jiems būtina fizinė iškrova prieš paklusnumo mokymą. Daugumai šių šunų, jei ketinate su jais medžioti, reikalingos tik pagrindinės taisyklės. Jei tokį šunį mokysite bendrojo paklusnumo programos, galite užgniaužti norą medžioti.

O kaip išmokyti tokį šuniuką medžioti? Štai keletas patarimų:

1 žingsnis. Visų pirma mokykite savo šunį surasti ir atnešti daiktą. Naudokite teniso kamuoliuką arba minkštą žaislą. Mokykite lygiame savo kiemo plote. Naudokite daiktą, su kuriuo šuo negali visada žaisti, geriau, unikalų daiktą. Jei šuo visada žaidžia su šiuo daiktu, jis gali nesidomėti juo.

2 žingsnis. Leiskite šuniui stebėti Jus, kai metate daiktą, parodykite, kur jis nukrito. Duokite aiškią komandą atnešti. Kasdieninė praktika padės Jūsų šuniui suprasti, ko iš jo norite. Jis susies komandą su veiksmu. Būkite kantrūs, mokydami šio veiksmo, nes tai yra medžioklės pagrindas.

3 žingsnis.  Priverskite savo šunį sėdėti šalia Jūsų.  Išmeskite daiktą, uždenkite šuns akis anksčiau, negu daiktas nukrenta ant žemės ir duokite komandą atnešti. Taip šuo išmoks surasti daikto vietą, naudodamas uosle ir atnešti objektą Jums.  

4 žingsnis. Kad Jūsų šuo patikėtų savimi, daiktą meskite trumpo nuotolio viduryje ir iš pradžių – uždaroje erdvėje. Vėliau praktikuokitės atviroje erdvėje ar net aukštoje žolėje.  Padrąsinkite savo šunį ieškoti jo mėgstamais žodžiais, tokiais kaip „ieškok”, kai jis pasiduoda ir netenka vilties surasti. Nepamirškite pagirti šuns kąsniu ir pagyrimu, kai randa daiktą. 

5 žingsnis. Įvyniokite daiktą į audeklą ar įdėkite į krepšį. Taip paruoštą daiktą paslėpkite. Tokiu būdu supainiosite kvapus, šuniui taps sunkiau rasti daiktą. Mokykite savo šunį skirtingose vietose, kad jis priprastų dirbti nuosekliai.

6 žingsnis. Supažindinkite šunį su planuojamo medžioti gyvūno kvapu. Paruoškite savo šunį medžioti būtent tame plote, kuriame planuojate, supažindinkite su vietove. Bei nepamirškite pripratinti prie šūvio.

Kai kurie šunys skirti atnešti paukščius iš vandens. Pirmieji mokymo žingsniai tokie patys, bet reikia nepamiršti pripratinti ieškoti ne tik pievoje, bet ir vandenyje.

Parengta pagal http://www.ehow.com/ ir http://www.essortment.com/

Nuotrauka iš : http://www.gamebird-hunter.com 

Komentarai