Nuotr. L. Surgautienės

Nuotr. L. Surgautienės

Tęsiame Lietuvos veislynų pristatymą. Šiandien su mumis veislynas iš Kauno – “Mano velvetas”. Šiame veislyne mylimų šeimininkų laukia papiljonai ir falenai – šunys – žmogaus kompanijonai. Malonios pažinties !

Apie veislę

Pirmiausia, norėčiau trumpai pristatyti mūsų veislyno šunų veislę. Kontinentinio toy spanielio veislė, kaip vadinama ši veislė nuo seno, šiuo metu skirstoma į papiljonus ir falenus – veisles, besiskiriančias šuniukų ausų padėtimi. Nuo seno šios veislės atstovai turėjo kabančias puošnias ausis, kurios, skirtingai nei kitų nulėpausių veislių, judrios ir šiek tiek pakeltos virš galvos.

Laikui bėgant iš šių nulėpausių buvo išveisti papiljonai – šunys su stačiomis ausimis. Tada jie smarkiai nukonkuravo falenus (įdomu, jog šie šiuo metu vėl pradėjo kelti didelį susidomėjimą). Kai kuriose šalyse dar ir dabar poruojami falenai su papiljonais, kartu jie rungiasi ir parodų ringe. Kitose šalyse šios veislės pakraipos atskirtos, nors vienodų tėvų šeimose gali gimti skirtingų atmainų atstovai. Papiljonai ir falenai – tai šuniukai – kompanijonai, savyje įkūnijantys visa, kas reikalinga žmogui – kompaktišką, nuovokų, jautrų, linksmą, puošnų, atsidavusį draugą.

Veislynas

3

Nuotr. L. Surgautienės

Veislyno pradžia prasidėjo su dviem kalytėmis, kurios buvo įsigytos ilgai ieškant veislės, atitinkančios anksčiau minėtus kriterijus. Pažintis iš arti tik sustiprino susižavėjimą šia veisle ir skatino gilintis, plėsti žinias, kurios ateina su patirtimi. “Kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių” – taip galima apibūdinti darbą su šia veisle. Tipų ir linijų įvairovė skatina eiti pirmyn ir ieškoti savo kelio. Veislyno kalytės poruojamos parenkant perspektyviausius linijų atstovus, tikintis geriausių rezultatų, kuriuos kartais pakoreguoja tik pati gamta, nes veislyne renkamės kokybę, o ne kiekybę.

Pirma vada veislyne buvo nuo Inter CH Caratoot’s Constant Charmer patinuko iš puikaus Švedijos veislyno. Pas mus liko šauni kalytė iš šios vados – Best Butterfly Velvetas, kuri puikiai atstovauja veislyną parodose, yra LT, LV, EST, BALT čempionė ir džiugina mus savo šuniukais. Iš jos pirmos vados nuo Mister Magic Forussi, patinuko, importuoto  iš Lenkijos vieno geriausių veislynų, turime du gražuolius falenus, kurie sėkmingai dalyvauja parodose ir teikia daug vilčių ateičiai.  Veislynas yra registruotas FCI ir bendrauja su Europos veisėjais . Mūsų papiljonai buvo pastebėti ir tarp Lietuvos televizijų: gavome kvietimą filmuotis TV laidoje “Duok Leteną” ir pristatėme šią veislę.

Pareigos ir džiaugsmai

Tačiau didžiausias veislyno džiaugsmas yra kasdienybėje, kai supa daug atsidavusių akyčių ir begalinis meilumas. Kalbėti apie laikomų šuniukų gyvenimo kokybę tikriausiai nereikia, nes ši veislė savo paskirtimi turi būti šalia žmogaus ir turėti atitinkamą šiuolaikišką priežiūrą ir požiūrį į juos. Šuniukai iškeliauja iš veislyno tik pas atsakingus seimininkus.

Nuotr. L. Surgautienės

Nuotr. L. Surgautienės

Autorė: veislyno sąvininkė Ligita Surgautienė
Interneto svetainė: www.papiljonai.com