IMG_0237Šildant pavasarinei saulei Laisvės alėjoje Kaune nenustebkite išvydę porą draugų – didžiulį gauruotą Kaukazo aviganį Borą ir jo šeimininką Rolandą. Šie draugai kartu stovyklauja, iškylauja ir vaikšto viešose vietose. Nors mūsų mieste nėra labai daug uždarų vietų, kur būtų galima nueiti kartu su šunimi, atkaklusis šeimininkas jau pabuvojo daugumoje gyvūnų prekių parduotuvių, prekybos centrų, gėrė kavos kavinėje „Coffee Inn“, kur įleidžiami ir gyvūnai. Pusantrų metų amžiaus meškinu Boru grožėjosi ir į vidų kvietė miesto senamiesčio parduotuvių šeimininkai. Kodėl nepakvietus, jei šuo elgiasi paklusniai ?

 

Nors šuo įvardijamas kaip agresyvios veislės ir jo paskirtis – teritorijos sargavimas, šeimininkas Rolandas leidžia visiems norintiems paglostyti savo šunį. Šis šuo nuo mažens išmokytas pasitikėti žmonėmis viešose erdvėse, elgtis draugiškai su vaikais ir svetimais praeiviais. Kad negąsdintų bijančių žmonių Boras visada dėvi antsnukį, o šeimininkas yra įsigijęs visus šiam šuniui laikyti reikiamus dokumentus. Tai yra būtina turint šios veislės šuns šeimininkui.

Boras mėgsta draugiškus šunis, mielai su jais pažaidžia ar apsiuosto. Praeiviai žmonės nuolat nustemba pamatę šuns sudėjimą ir klausia, kas čia per veislė. Bet džiugu, jog nemažai iš jų jau žino ir stebisi: „čia Kaukazas ?“.

DSC_0214Kaukazo aviganiams labai svarbūs jaunystės potyriai, todėl nuo pat mažiuko šis šuo buvo pratinamas prie šunų gaujos dresūros mokykloje „Reksas“. Tuo pat metu namie Boras mokėsi elgesio taisyklių. Kieme žaisdavo su kaimyninių kiemų vaikais, pamėgo būti kartu su jais. Boras mėgo, kai namiškiai jį nešiodavo, nors mažylis ne taip jau mažai ir svėre.

Šiandien užaugęs Boras yra tikras šeimos narys. Tai nutiko dėka šeimininko Rolando, kuris nors ir būdamas labai užsiėmęs – jis įmonės „Techcom“ direktorius – randa laisvo laiko kasdien po darbo nuvažiuoti iki dresūros aikštelės ar iki Kauno miesto centro, kad pabūti porą valandėlių su savo mylimiausiu augintiniu.

Boras bėgaŠuo ir žmogus bendradarbiaudami sukuria ypatingą ryšį, tokio ryšio, kokį sukūrė Rolandas ir Boras, vertėtų pavydėti šunų šeimininkams. Galime palinkėti jiems tik sėkmės ir malonių akimirkų!

Beje, mūsų draugai nesipuikuodami ruošia Jums siurprizą  – gero elgesio mieste pamokas. Jau greitai !