Girdėjote šią frazę? Ir ne vien Jūs – mamos. Ar girdėjote šią frazę Jūs – tėčiai, senelės, seneliai ir kiti vaikų giminaičiai ? O kas nutinka po šio prašymo? Pradžioje būna karas ir vieni tėvai tampa blogais, negerais. Kiti nukreipia vaiko dėmesį ir kaprizo kaip nebūta. Treti, deja, neranda būdo vaiko dėmesiui nukreipti ir pasiduoda šiam kaprizui nupirkdami vaikui gyvą žaislą – šunį.
Vaikams reikia įdomaus žaidimo, toks iš pradžių atrodo šuo. Kol šuo mažas, žaidimas domina ir šunį, ir vaiką, todėl jie iš pradžių leidžia daug laiko kartu. Tačiau vaikams šis žaidimas greitai atsibosta. Nors praktikoje pasitaiko ir laimingų atvejų – tai tie atvejai, kai šunį į lauką išveda tėvai. Toks atvejis laimingas, nes mama ar tėtis, be priežiūros, suteikia šuniui jam fizinio krūvio.
Jūsų vaikas nori šuns? Atmeskime galimybę, kad Jūsų vaikas nenorės užsiimti su šunimi ateityje. Tarkime, jog Jūsų jaunoji draugija mokysis komandų, užsiims su šunimi namie, kieme, gal net lankys dresūros užsiėmimus. Ar Jūsų – vieno iš vaiko tėvų – šuo nieko neįpareigos?
Jei šuo neįpareigos Jūsų, šuns gyvenimas virs tragišku. Iš tikrųjų Jūs, o ne Jūsų vaikas, būsite šuns šeimininku, kadangi be kitų kasdienių darbų, turėsite atlikti dar kelis papildomus šuns priežiūros darbus. Galime kirsti lažybų, jog apie juos, norėdami padovanoti šunį vaikui, nė nepagalvojote.
Šuns elgesio taisyklės namie ir lauke
Vaiko ir šuns santykiuose labai svarbu, kad suaugusieji laiku nustatytų ribas ir bendravimo taisykles. Jei Jūs neturėsite laiko nustatyti vaiko ir šuns hierarchijos šeimoje, judresnis šuo greitai nusistatys savo taisykles ir privers pagal jas gyventi ne tik vaiką, bet ir visus namiškius. Tokiomis taisyklėmis gali tapti nepaliaujamas lojimas, dėmesio prašymas erzinančiu cypimu, nenustygstantis šokinėjimas ant svečių ir pan. O ar pagalvojate, jog kasdienis stresas ir įtampa žaloja patį šunį, o ne tik erzina Jus?
Vaikai paprastai nesupranta aiškių santykių su šunimi svarbos. Jūs – suaugęs – stebėsite, kaip vaikas bendrauja su keturkoju draugu ir neleisite vaikui tampyti šuns už uodegos, o šuniui šokinėti ar urgzti ant vaiko ir t.t.
Finansinės išlaidos
Jūsų vaikas finansiškai neišlaikys šuns, nes vaikas neuždirba pinigų. Šuniui būtini pinigai veterinarinei priežiūrai, maitinimui, įvairiems aksesuarams, dresūros įrankiams, žaislams nupirkti ir t.t. Šuo – tai nemaža investicija ir vidutiniškai gyvenanti apie 15 metų, todėl turite pagalvoti ar ji – Jums.
Mityba
Sveika ir suderinta mityba – labai svarbi šuns kasdienybės dalis. Šuo gauna ėsti arba sauso, arba RAW sistemos natūralaus maisto. Visus maistus reikia: pirkti, paruošti ir patiekti. Didžiąją šio darbo dalį atlieka vaiko tėvai. Maitindami RAW mitybos principu, daug laiko turėsite skirti važinėti į turgelį ir rankioti įvairiausias išpjovas.
Namie sportinis ar didesnės kompleksijos šuo ?
O jei savo vaikui nupirkote gražųjį mėlynakį Sibiro haskį? Ar žinojote, jog jam kasdien reikia mažiausiai 10 km fizinio krūvio? Nežinojote, nesidomėjote? O ar žinote, jog jei su bet kuriuo šunimi nevaikščiosite kasdien, išvestas į lauką jis vedžios ne tik Jūsų vaiką, bet ir Jus. Net jei esate tikri, kad vaikas tikrai užsiims su šunimi, nesirinkite sportinio ar didelės veislės šuns. Pakanka Jorkšyro terjerų, Ši – cu ūgio šunėko, kad vaikas su juo fiziškai susitvarkytų. Jei šuo bus išauklėtas ir gaus kasdienį fizinį krūvį, jis paklus ir Jums, ir vaikui. Idealiausias matytas bendravimas, kai kaimynų mergaitė išeina žaisti į lauką su draugais ir visai dienai pasiima šuniuką kartu.
Vizitai pas veterinarą
Susirgus šuniui ar atliekant profilaktinį sveikatos patikrinimą laiką šuniui skirsite Jūs. Vaikas bus tik palydovas. Pagalvokite ir apie tai, ar rastumėte laiko, jei šuo būtų sirgalius?
Vaikui dovana gali būti mašinėlė, lėlė. Prieš dovanodami šunį pirmiausia turite įsitikinti, ar patys galėsite užsiimti su šunimi. Taisyklė yra ši: dažniausiai vaikai su šunimi užsiima, kol jiems patinka žaisti su šunimi arba kol šuniui patinka žaisti su vaikais. Pamirškite iliuzijas ir kaprizus – kai Jūs būsite pasiruošę priimti augintinį į savo namus, tik tada ši diena taps laiminga Jūsų vaikui, šuniui ir Jums. Yra ir kita išeitis – vaikui nupirkite žaislinį šunį, jam priežiūros tikrai nereikės.
Jei Jūsų šeima nori naudingos veiklos su šunimi, išeitis yra ! Padėkite gyvūnų organizacijoms, vienišiems gyvūnams prieglaudose – jiems labai reikia Jūsų ir Jūsų vaiko dėmesio bei ištiestos pagalbos rankos.
Nuotraukos šaltinis: http://www.flickr.com/photos/amengual