LAT arba ” look at that” ( lietuviškai – pažiūrėk į tai) yra pratimas, kurį savo knygoje ” Control Unleashed ” suformavo Leslie McDevitt . ” Pažiūrėk į tai” technikoje šuns treneris duoda ženklą šuniui pažiūrėti į kažką, kas šuniui aplinkoje sukelia nerimą ( šuo, žmogus), ir paskatina šunį už trumpą žvilgtelėjimą, bet ne už bet kokį kontaktavimą su tuo subjektu: jokio lojimo, priartėjimo, spoksojimo ar net pasisveikinimo.
Ši technika pradedama mokyti su neutraliu objektu. Treneris už trumpą pažiūrėjimą į objektą duoda klikerio signalą, kuris įtakoja šuns atsisukimą atgal į trenerį dėl skanėsto. Šuo turi savo noru pasirinkti atkreipti dėmesį į trenerį, kad tai įvyktų, jis turi būti pakankamai toli. Jei šuo bus per daug įaudrintas, jis negalės padaryti tinkamo sprendimo, trumpą žvilgčiojimą pakeis spoksojimas, kartais net su puolimu. Kaip autorė teigia ” pažiūrėk į tai” yra “pokalbis” apie daiktus aplinkoje. Šuniui tenka išskirti ir/ar pažiūrėti į daiktus, kurie verčia jį jaustis nepatogiai, ir yra paskatinimas tik už tokį elgesį.
“Pažiūrėk į tai” – tai geras būdas šunį įspėti apie kažką jo aplinkoje, ko jis dar nepastebėjo, pavyzdžiui, už kelių metrų artėjantį šunį. Tai šuniui suteikia galimybę pasiruošti saugiai pažiūrėti bet nekontaktuoti su objektu. ” Pažiūrėk į tai ” technikoje nėra jokio pasisveikinimo ar kito fizinio kontakto.
Taip pat siūloma pasinaudoti daktarės Karen Overall atsipalaidavimo protokolu. Jį sudaro 15 sekų ( protokole pavadintų dienomis, tačiau tai tik nurodo tvarką, kuria viskas turi būti vykdoma), kurių dėka šuo išmoksta išlikti ramus net keičiantis aplinkai ( garsams, judėjimui, orui).
Komentarai