Jeigu iš visų rinkoje esančių šunims skirtų žaislų turėtume išrinkti vieną favoritą, tai greičiausiai būtų interaktyvus KONG žaislas šunims. Tai – įvairiapusę naudą nešantis žaislas, kuris gali pasitarnauti tiek kramtymui, tiek maitinimui bei žaidimui su šeimininku. Šis žaislas padeda užimti ir iškrauti ypatingai destruktyvius, pilnus energijos ar nerimo kamuojamus šunis. Universalus žaislas, pritaikytas visų dydžių ar amžiaus kategorijų šunims, kuris vienaip ar kitaip pasitarnaus visiems šunų šeimininkams.

Kas yra KONG?

Nors iš tiesų KONG yra kompanijos, kuri gamina nemažai šunims skirtų prekių, pavadinimas, geriausiai jie yra žinomi dėl savo pačio pirmojo žaislo, kuris savo nestandartine forma primena sniego senį.

Idėja sukurti KONG žaislą kilo dar 1970 metais, kai įmonės įkūrėjas pastebėjo kaip jo vokiečių aviganis kieme graužia akmenis, o tai jam sukėlė nemažą stresą. Parduotuvėje įsigyti žaislai nepatenkino itin energingo ir destruktyvaus šuns poreikių. Atsiradus poreikiui atsirado ir idėja.

KONG žaislas pasižymi išskirtiniu patvarumu ir yra pagamintas iš natūralios gumos. Žaislo viduryje, per visą jo ilgį, rasite skylę, kurią patartina pripildyti maistu (skaitykite toliau ir rasite naudingų receptų!), o tai leis jūsų augintiniui turėti ilgalaikės veiklos – šuo išsikraus protiškai, laižys, grauš ir kitaip bandys ištraukti skanėstus iš KONG’o vidaus. 

Kaip išsirinkti tinkamą KONG žaislą?

Renkantis žaislą, svarbu žinoti, jog atitinkama spalva ir dydis yra skirti tam tikrų kategorijų šunims. Raudonas (KONG Classic) yra klasikinis variantas, vidutinio stiprumo kramtalas šunims, nepasižymintiems didele jėga; rožinis/mėlynas (KONG Puppy) yra skirtas jauniems šuneliams ir yra kiek minkštesnis nei klasikinis variantas; juodas (KONG Extreme) pagamintas iš pačios stipriausios gumos ir skirtas šunims, pasižymintiems didesniu destruktyvumu ir jėga. Taip pat, ypatingai svarbu išsirinkti tinkamą KONG dydį, kad galėtumėte pilnai išnaudoti visas žaislo galimybes. KONG turi dydžių pasirinkimą nuo XS iki XL, skirstoma pagal svorių kategorijas: XS iki 2kg.; S iki 9kg.; M 7-16kg.; L 13-30kg.; XL 27-41kg.; XXL 38+kg.

Kelios priežastys, kodėl KONG žaislas yra toks ypatingas

 • Maistu ar skanėstais pripildytas KONG žaislas užtikrina tai, kuo jūsų augintinis taip mėgaujasi – ilgai trunkantį ir malonų darbą. Dauguma šunų mėgsta būti įdarbinti ir maistą sau užsidirbti. KONG žaislai yra puikus būdas įdarbinti jūsų augintinį ir iškrauti jį tiek protiškai, tiek fiziškai, o už tai gauti skanų apdovanojimą.  Be to, jog jūsų šuo bus užimtas ilga laiką, taip pat teigiama, jog toks darbas gali pasitarnauti nerimo kamuojamiems šunims ir taip pakelti jų pasitikėjimą savimi, nes maistas, įdėtas į žaislo vidų ir po didelių pastangų sėkmingai iš ten iškrapštomas, yra laikomas savotišku medžioklės grobiu, kurį augintiniui, kaip tikram medžiotojui, sėkmingai pavyko “pagauti”. 
 • Reguliarus KONG kramtomųjų žaislų naudojimas gali pagerinti jūsų augintinių burnos ertmės sveikatą. Kramtymo metu natūrali guma prisideda prie dantų valymo, padeda kontroliuoti dantų apnašas ir pašalina maisto likučius. 
 • Skirtingai nuo kitų žaislų, KONG taip pat skatina protinę šuns iškrovą, kuri yra ypatingai svarbi, tačiau taip pat neretai šeimininkų užmirštama veikla. Ji taip pat prisideda prie bendros augintinio sveikatos ir padeda išvengti nepageidaujamo šuns elgesio, kuris kyla iš nuobodulio ir neturėjimo ką veikti.
 • Sunkiau išjudinamus, sėslesnius šunelius KONG žaislas gali sudominti labiau, nei kiti žaislai ir taip padėti jiems tapti aktyvesniems. Dėl savo išskirtinės formos, žaislas, atsimušdamas į žemę, šokinėja nenuspėjama kryptimi, taip kiekvieno metimo metu išlaikydamas šuns susidomėjimą ir sudarydamas netikėtumo efektą.
 • Žaislas taip pat gali pasitarnauti jauniems šuneliams, kuriuos bandote pripratinti prie narvo. Nukreipiant šuns dėmesį ir jį sukoncentravus į KONG’o krapštymą ir graužimą, šuo palengva pripranta prie narvo, nusiramina. Toks būdas tinkamas ir šunims, kurie kuriam laikui namuose lieka vieni – ilgas darbas, kurį užtikrina tinkamai naudojamas KONG žaislas, nukreipia augintinio dėmesį nuo nepageidaujamų veiklų ir juos nuramina. (Svarbu paminėti, jog prieš palikdami augintinį su žaislu, pirma aiškiai jam parodytumėte kaip juo reikia naudotis ir kelis pirmuosius kartus stebėkite, kaip jūsų šuo žaidžia su KONG žaislu).
 • Kaip jau buvo minėta anksčiau, KONG’o vidų galima pripildyti įvairiu maistu, o tai garantuoja ilgalaikį šuns susidomėjimą žaislu, nes kaskart jį gaudamas šuo nustebs dėl KONG’o turinio. Tai žaislas, kuris niekada nenusibos jūsų keturkojui.

Receptai ir patarimai, kuo užpildyti KONG’o vidų

Vienas iš pagrindinių patarimų, kuriuos turėtų atsiminti kiekvienas – šuns susidomėjimą KONG’u galima ypatingai padidinti žaislo viduje maistą sukrauti sluoksniuojant, o tuomet viską užšaldyti. Šaldytas žaislas gerokai prailgina šuns “darbo” laiką ir užtikrina didesnę protinę stimuliaciją. Šaldyti žaislai taip pat užtikrina, kad visada būsite pasiruošę KONG’ų į priekį – galite turėti užsišaldę kelis žaislus ir juos naudoti pagal poreikį.

Tokiu būdų labai paprastai galite augintinį įdarbinti įprasto valgymo metu. Jei augintinį šeriate sausu ėdalu, jį galite išbrinkinti vandenyje, pasluoksniavę su papildomais ingredientais visą tai dedate į šaldymo kamerą, o atėjus pietums – ištraukiate ir patiekiate tai savo augintiniui!

Kelios variacijos, kuo galite pripildyti KONG’ą (kiekius reguliuokite atsižvelgdami į turimo žaislo dydį bei augintinio poreikius):

 • Žirneliai, tarkuotos morkos, tarkuota cukinija, rudieji ryžiai;
 • Tarkuota morka, smulkintas moliūgas, špinatai, riešutų sviestas (aptepti KONG’o skylei, kai žaislą pripildysite nurodytais produktais);
 • Avižos, smulkintas obuolys, pjaustytas bananas, riešutų sviestas masei “surišti”. Viską išmaišykite ir kraukite į KONG’o vidų;
 • Graikiškas jogurtas, mėtos lapelis, šiek tiek petražolių, pjaustyti obuoliai, riešutų sviestas (aptepti KONG’o skylei, kai žaislą pripildysite nurodytais produktais);
 • Virta ir smulkinta kalakutiena, moliūgas, šiek tiek džiovintų spanguolių, riešutų sviestas (aptepti KONG’o skylei, kai žaislą pripildysite nurodytais produktais);
 • Trintas bananas, jūsų augintinio mėgstami skanėstai, graikiškas jogurtas, riešutų sviestas. Viską sumaišyti kartu;
 • Virta ir smulkinta kalakutiena, smulkintos morkos, paprastas, mažo riebumo kreminis sūris;
 • Braškės, mėlynės, graikiškas jogurtas;
 • Virta ir smulkinta vištiena, virtos ir trintos bulvės, žirneliai, morkos.
 • Smulkintos morkos ir cukinija, pjaustyta saldi bulvė, riešutų sviestas (aptepti KONG’o skylei, kai žaislą pripildysite nurodytais produktais);
 • Žirneliai, pjaustyta morka, natūralus, naminis vištienos sultinys.

Ir begalė kitų įvairių variantų.

Dar keli patarimai:

 • Jei skystesnės sudedamosios dalys bėga pro viršutinę KONG’o skylę, įstatykite žaislą į indą, pripildykite ingredientais ir dėkite į šaldymo kamerą.
 • Dėl didesnio iššūkio, kaip jau buvo minėta, šiuos “patiekalus” galite šaldyti. Didesniam susidomėjimui didesnę KONG’o skylę galite patepti augintinio mėgiamu maistu – riešutų sviestu, paprastu jogurtu, kreminiu sūriu ar kt. Jei KONG’ą jūsų šuo doroja su dideliu susidomėjimu ir pakankamai greitai – skylę galite užkišti morka ar brokoliu ir taip pasunkinti užduotį.
 • Nepamirškite savo augintinio supažindinti su žaislu – pirmais kartais akylai stebėkite, kaip šuo žaidžia. Taip pat, pirmuosius kartus valgymo proceso per daug neapsunkinkite, kad šuo neprarastų susidomėjimo.

Viskas, ką dedate į KONG’o vidų, turi būti suderinta su kasdiene jūsų augintinio mityba bei atsižvelgiant į jo maisto poreikius, alergijas.

Itin patogu turėti įsigijus daugiau nei vieną KONG’ą – kelis visada turėti šaldymo kameroje, vieną įprastam pamėtymui ar pagraužimui.

Pasitelkite fantaziją, stebėkite, kas patinka jūsų augintiniui ir neabejotinai atrasite kaip KONG žaislas gali pasitarnauti jums ir jūsų augintiniui.

Straipsnyje minėtas prekes ir dar daugiau galite įsigyti Rekso internetinėje parduotuvėje.