Auginantieji šunis gana dažnai susiduria su situacija, jog likęs vienas namuose šuo loja. Pats šeimininkas paprastai to negirdi, bet apie tai praneša kaimynai, kurių ramybė trikdoma. Problemą privalu spręsti ne tik dėl kaimynų ar gręsiančių baudų, bet ir dėl paties šuns – jei šuo loja, vadinasi, nebe priežasties. Taigi, kas tokį elgesį suponuoja ir ką daryti, kad šuo nelotų likęs vienas?

Kodėl likęs vienas šuo gali loti?

Daugeliu atvejų šuns lojimo, kai jis vienas namuose, priežastis yra baimė būti vienam ir išsiskyrimo suponuotas nerimas.
Bet kartais tokį elgesį paskatina ir kitos priežastys, pavyzdžiui: pokyčiai keturkojo gyvenime (vieno iš šeimos narių praradimas, persikraustymas ar kt.), o galbūt nerimui ir lojimui įtakos turi negalavimas?

Jei anksčiau šuo vienas likdavo ir nelodavo, o staiga pasireiškė nerimas likus vienam, priežastimi gali būti išgąstis, patirtas tada, kai namuose buvo vienas. Gal išgąsdino fejerverkai, kitas stiprus garsas?

Ką daryti, jei šuo loja vienas?

Išeidami palikite šuniui jo mylimą žaisliuką ar užsiėmimą – šiandien rinkoje gausu įvairiausių veiklų šunims, pavyzdžiui, žaislai, į kuriuos galimą įdėti skanėstą. Keturkojis turės veiklos kuriam laikui. Kitas aspektas – Jūsų grįžimas. Nepulkite glėbesčiuotis su šunimi ir nesureikšminkite savo sugrįžimo. Tiek išėjimą, tiek sugrįžimą šuo turi priimti kaip natūralų dalyką.

Dar viena išeitis, kaip atpratinti šunį loti, – padėkite jam „išsikrauti“ prieš palikdami vieną. Išveskite į lauką, suteikite kuo daugiau aktyvumo galimybių, tad grįžęs namo jis norės ilsėtis, o Jūs galėsite ramiai išeiti.

Ką daryti, kad šuo nelotų likęs vienas? Palikite pakankamai vandens, maisto, skanėstą, žaisliukų. Sukurkite jam jaukią zoną, kurioje jis jausis saugus, kol šeimininkų nėra namuose.

Pratinkite likti vieną pamažu, pavyzdžiui, išeikite iš namų penkioms minutėms, palaukite už durų ir grįžkite. Kartokite tai kelis kartus. Vėliau laiką ilginkite. Šuo, kaip ir vaikas, turi suprasti, kad išėję Jūs visuomet sugrįšite.

Apibendrinant galime pasakyti, jog nesant medicininių indikacijų ar kitų minėtų priežasčių, dažniausiai likęs vienas šuo loja dėl nerimo ir baimės būti vienam. Ką daryti, jei šuo loja? Suteikite jam kuo daugiau saugumo, veiklų ir skatinkite buvimą vienam priimti kaip natūralų dalyką.