Jei Jūsų šuo kaukia, tai esate vienas iš daugelio šių keturkojų šeimininkų, susiduriančių su šunų kaukimo problema. Nenusiminkite, būdų jai spręsti yra ne vienas, tik, galimai, teks apsišarvuoti kantrybe. Kaukimas tikrai nemalonus garsas, todėl problemą būtina spręsti ir dėl savo ramybės, ir dėl kaimynų. Tad kokios kaukimo priežastys ir ką daryti, kad šuo nekauktų?

Kaukimas – būdas perduoti tam tikrą žinutę

Kiekviena gyva būtybė žinutę perduoda savaip: išmokę kalbos žmonės kalba, naujagimiai ir kūdikiai apie savo poreikius, baimes praneša verkimu, o štai vienas iš šunų bendravimo būdų yra būtent kaukimas. Šuo gali kaukti, jei jaučiasi vienišas, – toks kaukimas paprastai pasireiškia šeimininkams nesant namuose. Galimas ir atvirkštinis variantas – šuo kaukia tada, kai namuose yra šeimininkas. Tokiu atveju tikėtina, jog kaukimo priežastis yra džiaugsmas. Kai šuniui ką nors skauda ar junta kitokį diskomfortą, jis irgi gali kaukti, tad jei kitų kaukimo priežasčių neįtariate, galbūt tikslinga keturkojį parodyti veterinarui? Kaukti gali šuo, kuris jaučiasi alkanas, junta šaltį, o gal, atvirkščiai, jam per karšta. Dar viena šunų kaukimo priežastis – mėnulio fazė. Šie keturkojai itin jautriai reaguoja į pilnatį, todėl esant šiai mėnulio fazei vidury nakties šuo tikrai gali imti kaukti. O ar būtumėt pagalvoję, kad kaukdamas Jūsų šuo… dainuoja? Būtent taip ir gali būti, juo labiau jei kaukimas girdimas tada, kai namuose skamba muzika.

Taigi, kad ir kokia kaukimo priežastis, ją reikia pašalinti ir imtis problemos sprendimo.

Kaip spręsti kaukimo problemą?

Jei šuo kaukia, pirmiausia tikslinga būtų savo augintinį užrašyti vizitui pas veterinarą. Gydytojas šuniuką apžiūrės ir įvertins, ar nėra kokios fiziologinės kaukimo priežasties, pavyzdžiui, ligos.

Jei sveikatos sutrikimų veterinaras neranda, tuomet imkitės kitų priemonių. Jei šuo kaukia vienas, kai nieko nėra namuose, reikia jį pripratinti būti vieną. Daugeliu atvejų tai nebūna sunku. Išeikite iš namų, palaukite už durų, kol šuo ims kaukti, o tada įeikite į namus. Pabūkite kelias minutes ir vėl išeikite. Situacija pasikartos. Taip vaikščiokite kelis kartus (paprastai neprireikia daugiau kaip 10 kartų), kol šuo supras, kad išėjęs šeimininkas būtinai sugrįš. Kad vienam likti būtų smagiau, visada palikite šuniui jo mėgstamą žaisliuką.

Pasitaiko, kad šunys kaukia ko nors reikalaudami, pavyzdžiui, skanėsto. Į tokį kaukimą geriausia nereaguoti ir keturkojis supras, jog tokiu elgesiu nepasieks ko nori.

Sukurkite keturkojui ramią atmosferą namuose. Kaip? Pasirūpinkite, kad turėtų saugią asmeninę zoną – tai padaryti gali padėti narvas. Jo neuždarykite, palikite atvirą, pratinkite šunį jame būti tarsi tai būtų jo butas, atskira erdvė.

Taip pat su šunimi namuose nežaiskite aktyvių žaidimų, kad augintinis namus sietų su poilsio zona, o žaidimus palikite laukui.

Reikėtų stimuliuoti šuns protinę veiklą – lankykite specialius užsiėmimus, mokykite komandų, susipažinkite su dresūros ypatumais.

 

Atpratinti šunį nuo kaukimo vieniems bus lengva, kitiems prireiks kantrybės, bet taip Jūs padėsite savo augintiniui, o drauge ir sau. Visgi pasitaiko sudėtingesnių atvejų, todėl jei per kelias savaites problemos išspręsti nepavyko, tikslinga būtų jos sprendimą patikėti specialistams, kurie identifikuos tikslią šuns nerimo, kaukimo priežastį ir pasiūlys efektyvius būdus jai spręsti.