Nusprendėte su savo augintiniu sudalyvauti parodoje, daug dirbote, treniravotės. Jūsų nuomone – augintinis atrodo fantastiškai tiek dresūros mokykloje, tiek parke, tiek namie. Tačiau, vos tik peržengiate ringo ribą, viskas pasikeičia.
Dažniausia tokio elgesio problema yra ne paroda, ne šuo, o jūs pats. Šuniui visiškai nerūpi pirmosios vietos, prizai. Visa tai rūpi jums. Jūs tik įžengiate į ringą, pamatote teisėją, į kurį dedate visas savo viltis ir svajones, nužiūrite savo konkurentus ringe ir už jo ribų, kurie pasiruošę jus nuodugniai įvertinti ir, galbūt, stipriai sukritikuoti, ir jus apima didžiulė panika. Dažniausiai žmogus pradeda dėmesį sutelkti ne į patį faktą, kad tai dar viena treniruotė ir linksmas laikas, kurį turėtumėte praleisti su savo augintiniu, o į aplinką bei norą būti patiems .
Tačiau už ringo, kur nėra jokių nesėkmės baimių, jūs esate atsipalaidavę, pasitikintys savimi, tad augintiniai atitinkamai jaučiasi taip pat. Kuomet šuo jaučia jūsų atsipalaidavimą, jis puikiai klauso, o jūs džiaugdamiesi jo elgesiu gausiai apdovanojate jį skanėstais, paglostote.
Ringe jūsų veidas pasidaro ledinis, jūs nervinatės ir tampate visiškai kitu žmogumi, tą suvokia ir šuo. Nesąmoningai savo kūno kalba dažnai rodote visiškai kitus ženklus, nei įprastai, pasikeičia jūsų balso tonas, net pamirštate bendrauti su savo augintiniu, jį apdovanoti. Šuo, pajutęs, kad jo nebekontroliuojate kaip įprastai, atitinkiamai į tai reaguoja: pradeda itin stipriai domėtis kitais šunimis, uosto žemę ir pan.
Kuomet jūs pradedate nervintis, nepasitikėti savimi, jaučiate didžiulę baimę, mūsų augintinius tai irgi veikia. Tuomet dažnas šeimininkas teisinasi, kad šuniui nepatinka parodos. Tačiau dar kartą pergalvokite savo elgesį. Jei neturite daug patirties, visa tai yra normalu, tiesiog reikia laiko, kad įprastumėt save kontroliuoti ir stresinėse situacijose.