Neretai tenka pastebėti, kaip šunys pradeda lipti ant tam tikrų objektų. Šunys gali pradėt „apsikabinėt“ kitų šunų kojas, liemenį arba daiktus, tokius kaip minkšti žaislai, kamuoliai, pagalvės ar pan. Kartais jie tai daro apie 20-30 s., o kartais jie tiesiog šokteli ir nueina šalin.

Nors dažnai šeimininkai sutrinka pamatę šį vaizdą, tačiau tai yra visiškai normalus šuns elgesys. Pirmi bandymai „lipti“ prasideda ankstyvame amžiuje. Šunys „joja“, kai jie yra įaudrinti, susijaudinę ir netgi tuomet, kai jaučia įtampą ar stresuoja. Pavyzdžiui, jūs paimate šuns pavadėlį, o augintinis lekia ir užlipa ant savo mėgiamo žaislo arba kuomet jūs grįžtate namo po ilgos darbo dienos, jūsų augintinis „lipa“ ant jūsų kojos.

Tokį šuns lipimą etologai vadintų pakeitimo elgesiu, kuris reiškia tam tikrų emocijų šalutinį poveikį. Kai kuriems šunims naujas svečias namuose gali sukelti susijaudinimą ir stresą, todėl jis tampa „jojančiu“ šunimi. Mes įsijungiame televizorių kai nuobodžiaujame, o kai kurie šunys turi tokį įprotį, kaip jojimas, tuomet, kai jie neturi jokios veiklos. Lipimas neretai pasitaiko ir per žaidimus, tam, kad šuo gautų dėmesio, nustatytų lyderystę, ar tuomet, kai jis yra per daug susijaudinęs.

Taigi, ar tai yra problema ir ką šeimininkai turėtų daryti?

Gyvūnų žinovai teigia, jog  lipimas, jojimas ir pan. yra visiškai normalus šuns elgesys, tačiau kai kuriems šunims tai gali tapti blogu įpročiu, kaip, pavyzdžiui gaudyti uodegą.

Tam, kad išvengtumėte tokio elgesio namuose, rekomenduojama padidinti fizinį ir protinį šuns krūvį. Jei taip nutinka, kuomet šalia yra kitų šunų, jūs turėtumėte nutraukti tokį elgesį, pasikviesdami šunį ar užimdami jį kita veikla.