Jūs turbūt pastebėjote, jog šuo išgirdęs keistą garsą, ar tuomet, kai pasiūlote jam išeiti pasivaikčioti,  pradeda galvą kraipyti į šonus. Šis žavingas veiksmas parodo, jog augintinis jus tikrai išgirdo, bet kas iš tiesų vyksta  galvoje, kai keturkojis pradeda taip elgtis? Šuns galvos kraipymas išgirdus tam tikrus garsus paremtas keliomis teorijomis, kurias šiandien ir aptarsime.

Jie stengiasi mus supras

Pasak Steven R. Lindsay knygos „ Handbook of applied dog behaviour and training“, kai šuo klausosi žmogaus balso, jis bando garsą susieti su panašiais žodžiais ir tonais, kuris jam asocijuojasi su maloniais dalykais, tokiais kaip ėjimas į lauką, mėgiamas žaislas, ar skanėsto gavimas.

 

Jie negali matyti mūsų veidų

 

Mokslininkas Dr. Stanley Corren aiškina šią elgseną taip – šuo kraipo galvą, nes nori mus geriau matyti. Siekdami mus suprasti, šunys reaguoja ne tik į žodžius, bet ir į veido išraišką, kūno kalbą, akių judesius. Dėl šios priežasties jiema labai svarbu matyti mūsų veidus.

Šeimininkai patys šunis išmokė taip elgtis

 

Kai šunys pradeda kraipyti galvą išgirdę kokį nors garsą, ar mus, tai atrodo labai miela. Kraipydami galvą augintiniai iš šeimininkų sulaukia daug mielų žodžių, pagyrimų, kartais net skanėstų, taigi patys, net nejausdami skatiname tokį šuns elgesį.

Šis video – puikus pavyzdys, kaip mopsai reaguoja į šeimininko siūlymą pasivažinėti.

https://www.youtube.com/watch?v=9uuqXXT7VYo