Untitled1Žmogaus organizme gali parazituoti daugiau kaip 200 rūšių helmintų (parazitinių kirmėlių) ir apie 20 rūšių pirmuonių. Helmintai, tai daugialąsčiai organizmai, skirstomi į 3 klases: apvaliosios kirmėlės (askaridės, spalinės ir kt.), kaspinuočiai (kiaulinis, jautinis, žuvinis ir kt.) ir siurbikės (kepenų siurbikės ir kt.). Užkrečiamos ligos, kuriomis serga žmonės ir gyvūnai vadinamos zoonozėmis. Tas ligas gali sukelti bendri gyvūnams ir žmonėms virusai, bakterijos, chlamidijos, pirmuonys ir grybeliai. Žmogus užsikrečia nuo laukinių ir ypač naminių gyvūnų (sergančių ir ligų sukėlėjų nešiotojų, tarpinių šeimininkų). Parazitais galima užsikrėsti per užterštus kirminų kiaušinėliais, lervutėmis ar cistomis maistą, vandenį, aplinką, per vabzdžių įkandimus. Gyvūnų kailis – taip pat vienas iš parazitų (askaridžių, spalinių, liamblijų) kiaušinėlių pernešėjų. Nukritę nuo plaukų spalinių kiaušinėliai būna gyvybingi 6 mėnesius ir per dulkes, žaislus, kilimus, naminį apavą gali patekti į žmogaus organizmą. Dirvoje žarnyno parazitų kiaušinėliai išlieka gyvybingi iki 5 m. Išdžiuvusių gyvūnų išmatų daleles su kirmėlių kiaušinėliais išnešioja vėjas, o mes visa tai įkvepiame kartu su oru ir dulkėmis. Tik dėl to nereiktų labai jaudintis.Tiesiog reikia naudotis profilaktinėmis priemonėmis, kurių yra daug ir įvairių. Viena iš jų yra apsaugoti nuo parazitų savo augintinius.

Parazitų kiau­ši­nė­liai ter­šia aplinką, dau­gi­au­siai dir­vo­žemį. Nuo jo gali užsikrėsti ir žmonės, ir gyvūnai.

Dabar jau yra naujas požiūris į tai, kaip kontroliuoti žarnų parazitus. Jis parodo natūralų papildomą būdą, kuris kartu su  tradiciškai rekomenduojamu dehelmintizacijos (medikamentiniu žarnyno parazitų naikinimo)  būdu gali sumažinti aplinkos užterštumą parazitų kiaušinėliais. Taigi, saugodami savo augintinio sveikatą tuo pačiu rūpinamės ir savo bei artimųjų sveikata.

Žolelių naudojimas žarnyno parazitų kontrolei

Gyvūnai vystėsi kartu su parazitais, kuriais serga tūkstantmečius, todėl kartais gyvūnai su parazitais yra pasiekę savotišką pusiausvyrą, kuomet parazitai gyvūnams daro mažiausią įmanomą žalą.  Tačiau bet kuriam parazitais užsikrėtusiam šuniui šie turės neigiamą įtaką šuns augimui, sveikatai ir imunitetui prieš kitus užsikrėtimus. Biologinių tyrimų duomenys parodo, kad daugelis arba dauguma laukinių gyvūnų ėda žoleles tam tikru metu, ir ši jų elgsena yra susijusi su parazitų kontrole ir pašalinimu.  Gydymas žolelėmis yra natūralus ir turi daug privalumų – jis yra saugus, nesusidaro jokios potencialiai pavojingos liekanos, gydymui žolelėmis susiformuoja mažesnis atsparumas, yra tvarus ir turi tvirtą ekologinį pagrindą.  Pašaras, kuriame yra natūralią ir efektyvią parazitų kontrolę teikiančių žolelių, – dviguba nauda tiek šuniui, tiek ir aplinkai.

Kaip žolelės gali padėti kontroliuoti žarnyno parazitus?

Daugelyje augalų yra natūralios cheminės medžiagos, kurios kažkokiu būdu kenkia parazitams, tuo būdu būdamos naudingos šeimininkui. Kai kuriais atvejais kelių žolelių mišiniai duoda geresnius rezultatus negu atskirų žolelių naudojimas.  Žolelių paudojimas gyvūnų augintinių pašare – tai naujas požiūris į tai, kaip padėti apsaugoti gyvūnus augintinius nuo parazitų.  Ši idėja yra labai paprasta, pagrįsta tik amžių suformuotos šunų bei kitų gyvūnų elgsenos mėgdžiojimu. Kirmėlės ir kiti parazitai yra labai jautrūs natūralioms žolelėms, kurios yra nekenksmingos šunims, kadangi aktyvusis žolelėse esantis komponentas yra toksiškas parazitui arba veikia kaip repelentas.  Šios žolelės neleidžia parazitui ar jo lervoms prisitvirtinti prie žarnyno sienelių arba padaro žarnyno aplinką ne tokia palankia parazitams.  Kai kurie naudojami augalai pasižymi aiškiai nustatytu poveikiu, pavyzdžiui česnakas arba Kajeno pipirai turi antibakterinių savybių.  Pankolis gerai apsaugo nuo erkių, čiobrelis labai efektyvus prieš žarnyno parazitus.  Naudojamų žolelių kiekis ir mišinys – svarbus jų efektyvumo aspektas.  Be to, žolelių skirtingų aktyviųjų medžiagų mišinys turi keturis privalumus.  Pirma, poveikis parazitams yra sinerginis (kai vienos medžiagos veikimą sustiprina kita medžiaga).  Antra, efektyvumas yra nukreiptas prieš daugiau parazitų rūšių.  Trečia, įvairių žolelių naudojimas reiškia, kad mažiau bus sunaudota kiekvienos iš jų.  Galiausiai, naudojant žolelių mišinį, yra mažiausia tikimybė, kad parazitas taps jam atsparus.

sunu-maistas-advance-parasistop-mini-adult-4-1Kas tai „Herbal Blend“, esantis Advance Parasistop pašare?

„Herbal Blend“, esantis  Advance Parasistop pašare, yra 100% natūralus receptas, padedantis palaikyti visų žarnyno vietų higieną, tuo pačiu nedarydamas jokios žalos gyvūno virškinimo sistemai. Tai produktas, skirtas pakeisti problemos sprendimo būdus ir pagerinti rezultatus.  Mišinys yra pagamintas naudojant natūralias, esančias be priemaišų ir genetiškai nemodifikuotas sudedamąsias medžiagas.  Mišinys yra saugus virškinimo sistemai, yra idealus aktyviems ir vyresnio amžiaus šunims, kadangi natūralus receptas neįtakoja gyvūnų elgsenos.

Papildytas pašaras gali padėti kontroliuoti užsikrėtimą Toxocara canis šunims, kuriems taikomi nelabai efektyvūs dehelmintizacijos (žarnyno parazitų naikinimo būdai), arba kurie gyvena labai užkrėstoje aplinkoje.

Pašaras su gydomosiomis žolelėmis – natūralus priedas, padedantis kontroliuoti šunų žarnyno parazitus ir papildantis tradicinį gydymą vaistais.  „Herbal Blend“ ir Advance Parasistop tyrimai parodė, kad žolelių mišinys, esantis šiame pašare, turi tikrą naudą.  Šis novatoriškas pasiūlymas, kuris yra pagrįstas teigiamų žolelių savybių panaudojimu pašare, tėra natūralios paveldėtos gyvūnų elgsenos mėgdžiojimas.