aDog1Pagaliau nusprendėte dalyvauti šunų parodoje, tačiau jums iškilo klausimas, ką reikia turėti ir ką mokėti, norint jose dalyvauti? Šiandien „Reksas“ pabandys jums padėti.

Jei norite keliauti į šunų parodą, jūsų augintinis privalo turėti kilmės dokumentus. Prieš registraciją į parodą verta užsirašyti į kokį nors jūsų mieste esantį šunų klubą, kadangi registracija jums taps perpus pigesnė. Visus šunų mylėtojų bei augintojų klubus galite rasti adresu http://www.kinologija.lt/?page_id=626&lan=ltu. Kinologijos puslapyje, adresu http://www.kinologija.lt/?page_id=660&lan=ltu jūs galite matyti kur ir kada vyksta artimiausios parodos bei dalyvio anketas su visa informacija apie būsimus teisėjus. Užsiregistravote, o kas toliau?

Visų pirma, tiek jūs, tiek jūsų šuo turėtumėte žinoti, ką reikia daryti parodos ringe. Todėl dar gerokai prieš registraciją rekomenduojama pavaikčioti į bendro paklusnumo, į ringo dresūros pamokas tam, kad šuniukas įprastų jūsų klausyti, būtų socializuotas. Bendrus įgūdžius, kaip elgtis parodoje bei valdyti šunį jau turite, o kas toliau?

Toliau, artėjant parodai, jums reikės išmaudyti augintinį bei, jei reikia, apkirpti taip, kaip reikalauja veislės standartas. Šių subtilybių galite išmokti iš veisėjų, veislės augintojų arba, kad būtų mažiau vargo, galite nuvesti augintinį į šunų kirpyklą. Reikia nepamiršti įsigyti ir parodinį pavadėlį, kuris gerokai skiriasi nuo nešiojamo kiekvieną dieną. Šeimininkas ringe taip pat turi atrodyti tvarkingai.

Jei esate nedrąsus, jus kamuoja scenos baimė ar tiesiog manote, kad parodų ringas ne jums, tačiau norite, kad jūsų augintinis jose dalyvautų, galite kreiptis į hendlerius, kurie paruoš jūsų šunį ringui bei išstatys jį parodoje.

Jei jums kilo papildomų klausimų, norite pasiruošti parodai ar rasti žmogų, kuris išstatys šunį parodoje, drąsiai kreipkitės į “Rekso” dresūros mokyklą.