garmin-antkaklisNors atsakingai auklėjamas šuo neturėtų pabėgti nuo šeimininko, tačiau nutinka atvejų, jog šuo ima ir pabėga (Lietuvoje taip daugiausiai girdėti apie haskių veislės šunis). Siaubinga panika, sunki nežinomybė ir neaiškus gyvūno likimas. Ar yra priemonių nuo to apsisaugoti ?

1. Mikroschema. Tai paprasta, neskausminga ir geriausiai kambariniams šunims, kurie dažnai vaikšto be pavadžio, tinkanti priemonė. Veterinaras šuniui po oda įleidžia ryžio grūdo dydžio mikroschemą. Kartu su kontaktine informacija, mikroschemos numeris pridedamas į gyvūnų registracijos įmonės ir modernesnių veterinarijos klinikų duomenų bazes. Mikroschemos neįmanoma pamesti, ji veikia visą šuns gyvenimą.

2. Radijo siųstuvas. Antkaklis su radijo siųstuvu tinka lauke gyvenantiems ir energingiems šunims. Jie komplektuojami skirtingų dydžių kartu su radijo imtuvu, kuris pradeda pypsėti artėjant link šuns. Dauguma šių įrankių gali siųsti ir priimti signalus nuo 1 iki 6 km atstumu, priklausomai nuo vietovės ir fizinių kliūčių. Žinomesnės firmos: Pettraz ar Innotek.

3. GPS sistema. Prisijunkite prie gyvūnų paieškos sistemos (pvz., www.globalpetfinder.com ) ir sukurkite virtualią tvorą, kurios ribose Jūsų šuo gali laisvai lakstyti. Kai tik tai padarysite, Jūsų nustatytos ribos bus automatiškai nusiunčiamos į GPS įrenginį, prisegtą prie gyvūno. Jei šuo išeis iš nurodytos erdvės, Jums bus pranešta į mobilųjį, išmanųjį telefoną ar kompiuterį. Iš šio įrenginio Jūs taip pat galite tiksliai sužinoti šuns buvimo koordinates. Žinomesnės firmos: Garmin.

Visos šios technologijos turi ne tik privalumų, bet ir nemažų trūkumų. Pvz., mikroschema neparodo šuns buvimo vietos, radijo siųstuvas tai padaro apytiksliai. Ne visi interneto tiekėjai leidžia susisiekti su GPS sistema Jūsų norimoje teritorijoje. Jei paieškos trunka ilgai, gali pavesti ir baterija. Tad geriausiai šunį laikyti uždaroje teritorijoje arba voljere, o jei nėra tokios galimybės, gal geriau nereikia ir šuns.

Šaltinis: www.ehow.com