kids and petTaigi, nusprendėte įsigyti naują augintinį ir atėjo metas naują pūkuotą draugą supažindinti su jūsų vaiku. Nuo ko derėtų pradėti?

Be abejonės jūsų vaikas be galo džiaugsis būsimu nauju šeimos nariu, tačiau labai svarbu pamokyti vaikus, kaip derėtų elgtis su nauju augintiniu. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kuriuos parengė nepelno siekianti organizacija, įsikūrusi Jungtinėse Amerikos Valstijose, „Pet‘s Add Life“ ir skatinanti benamių gyvūnų globą ir įsigijimą, auginimą. 

Būkite švelnūs. Vaikų mokymas elgtis švelniai yra labai reikšmingas būsimiems vaiko ir naujo augintinio santykiams. Skirkite laiko parodymui, kaip tinkamai reikia elgtis su gyvūnais – elkitės ramiai (netriukšmaukite), parodykite gyvūnui, jog jūsų rankos nekelia grėsmės, pavyzdžiui, leidimas pauostyti nuleistą ranką arba atvirą delną. Tokiu būdu (apuostydamas) gyvūnas susipažins su jumis. Vaikai neturėtų tampyti gyvūno bei turėtų stengtis neliesti ausų, akių ir burnos glostant jį arba žaidžiant.

Elkitės atsargiai. Nesvarbu, ar pirmoji pažintis su gyvūnu vyksta jūsų ar jūsų draugų namuose, svarbu, kad būtų sudaryta galimybė gyvūnui išlaikyti asmeninę erdvę. Priminkite vaikams būti šiek tiek toliau nuo gyvūno, neužspeisti jo(vaikai yra linkę iškart glausti veidukus prie gyvūno, kišti pirštus), nes nauji augintiniai dažnai gali būti išsigandę ir nedrąsūs.  Jei augintinis ne jūsų, vaikai visuomet turėtų paklausti gyvūno šeimininko, ar galima gyvūną glostyti, liesti, prieš artinantis prie jo.

Išlikite ramūs. Paaiškinkite vaikams, kad gyvūnai susipažįsta ir džiaugiasi kitaip nei žmonės – triukšmas ar staigūs judesiai gali sugluminti gyvūną, išprovokuoti nepageidaujamą elgseną, pavyzdžiui, įkandimą ar bėgimą šalin, vengimą. Gyvūnas jausis ramiau, jei žmogus elgsis švelniai, dėmesingai, o ne triukšmingai ir pernelyg entuziastingai.

Atpažinkite įspėjamuosius ženklus. Suaugusieji lengviau įvertina šuns ar kito gyvūno elgseną ir atpažįsta, kuomet gyvūnas nesijaučia gerai. Tuo tarpu maži vaikai dažniausiai netveria džiaugsmu ir nesulaukia, kada galės paglostyti ir pažaisti su nauju šeimos nariu, ir nepastebi akivaizdžių įspėjamųjų ženklų. Daugelis gyvūnų į nuleistą atvirą delną reaguos ramiai ir smalsiai – po tokio susipažinimo leisis glostomi. Jeigu gyvūnas pasuka galvą į šoną, nueina šalin, suglaudžia ausis, slepiasi, pabruka uodegą tarp kojų arba šiepia dantis – vaikas turi suprasti, jog gyvūnas tikrai nenusiteikęs žaidimams, bent jau kol kas.

Rūpinkitės. Gyvūnai gali pasitarnauti siekiant įskiepyti vaikams atsakomybės jausmą. Įsigyjant ar jau įsigijus naują augintinį, paskatinkite vaikus padėti rūpintis gyvūnu jį šeriant, įpilant švaraus vandens į dubenėlį, šukuojant, valant, tvarkant padarytą netvarką bei žaidžiant su juo.

==