kleboniskis2013_53Dažna šuns neklausymo priežastis – ryšio su šeimininku nebuvimas. Jei norite, kad augintinis jūsų klausytų, atbėgtų pašauktas ir socialiai elgtųsi gatvėje, būtina jį dresuoti. Tačiau visų pirma jūs turite įgyti šuns pasitikėjimą, tapti jo draugu. Šie trys pagrindiniai punktai padės jums sukurti tvirtus santykius tarp jūsų ir jūsų keturkojo draugo.

 

  1. Kad šuo būtų laimingas – jį būtina iškrauti fiziškai. Ramus, pavargęs šuo namuose ilsisi, o lauke tampa daug dėmesningesnis šeimininkui.
  2. Norint, kad šuo labiau reaguotų į jus, o ne į aplinką, būtina su juo žaisti ne tik namuose, bet ir lauke. Jei norite tapti savo augintiniui geriausiu žaidimų draugu, neleiskite ilgai žaisti su kitais šunimis bei lakstyti vienam, imkitės iniciatyvos ir sudominkite šunį savo turimu žaislu.
  3. Dar vienas geras būdas šuns dėmesingumui ugdyti – šėrimas iš rankos. Geriausiai būtų, kad šuo atliktų tam tikrą komandą, o jūs augintinį paskatintumėte maistu. Pavyzdžui, pasiimkite šuns pusryčius į lauką ir kvieskite jį vardu, o kai tik šuo į jus atsisuka, gauna skanėstą.