Dažniausia šunį treniruoti ar dresuoti pradedame jauname amžiuje (apie 6mėn.). Kaip tik tokio amžiaus augintiniams keičiasi dantys, sparčiausia auga kaulai, todėl jiems gali pradėti trūkti kai kurių medžiagų ( mineralinių medž. ir vitaminų). Esant šių medžiagų trūkumui sutrinka kaulų ir sąnarių vystymasis, gali atsirasti skeleto problemų tokių kaip kreivi sąnariai, nevientisi (minkšti) kojų kaulai, neelastingi sąnarių raiščiai. Pradėjus tokį šunį treniruoti, jis nenoriai atlikinės komandas, po treniruočių nebebus toks judrus ir žaismingas. Be to taip galite tik dar labiau pabloginti šuns sveikatą, skeleto problemos taps rimtesnės ir sunkiau pataisomos.

Dažniausi tokio amžiaus šunims trūksta kalcio, gliukozaminglikanų, seleno, vit. E,  silikono dioksido, todėl būtina augintinio racioną sudaryti taip, kad jame būtų visų šių medžiagų. Jaunam šuniukui neužtenka vien tik kalcio (kaip daug kas galvoja).

Kas šių medžiagų natūralus šaltinis? Atsakymas į šį klausimą šuns šeimininką gali nuvilti, nes natūraliai dauguma reikalingų medžiagų randama gamtoje ir visiškai nešuniškame maiste (pz.: midijų kriauklės), todėl gyvūnas jų neįsisavins. Kad palengvinti šeimininko dalią, pradėta gaminti jau apdorotus ir paruoštus įsisavinimui produktus. Paminėsiu tuos, kurie tikrai veikia. Tai „CANINA Canhydrox GAG, bei „Petvital GAG. Abu šie preparatai, tai kruopščiai atrinktos ir suderintos mineralinės medžiagos ir vitaminai kaulams, kremzlėms. Jų sudėtyje yra visos anksčiau minėtos medžiagos. Trumpai paminėsiu jas ir jų paskirtį:

  • Kalcio fosfatas  – pagrindinė statybinė kaulų medžiaga. Emalio ir dentino pagrindinis elementas. Aktyvina kaulo formavimąsi.
  • Silikono dioksidas – būtinas, kad sausgyslės ir raiščiai būtų elastingi, reikalingas mineralų įsisavinimui, palaiko Ca ir Mg balansą.
  • Vit. C – gerina kremzlinio, kaulinio audinio, dantų mitybą ir atsinaujinimą.
  • Vit. E – skeleto raumenų augimui, stiprina Se poveikį.
  • Se – veikia priešuždegimiškai. Naudingas gydant artritą.
  • Žaliosios midijos tai gliukozaminglikanų šaltinis. Jie būtini sąnariu kremzlių formavimuisi, regeneracijai.

Šiuos papildus patariama naudoti gyvūnui augant, esant pastoviam fiziniam krūviui (treniruotės, parodos, medžioklė, nėštumas, laktacija), esant jungiamojo audinio, raiščių, sąnarių, sąnarių kapsulių, problemoms (uždegimams), esant sąnarių kremzlių degeneracijai (spondiliozė, displazija), deformaciniams sąnarių pakitimams (jauniem “Laisvi” sąnariai). Taip pat po kaulų lūžių operacijų.

Sėkmės auginant, mokant bei treniruojant!