Vaikščiodami viešose vietose regime, kaip šuniukai tampo šeimininkus, loja, šoka ant praeivių, nors šeimininkas visaip įnirtingai stengiasi užkirsti kelią tam: rėkia, bara, muša šuniuką ir grasina susidorojimu. Jei ir Jūsų šuo elgiasi taip, Jūsų šuo – Jūsų namų lyderis.
Štai keletas taisyklių, kurios padės išvengti arba panaikinti šuns – lyderio statusą:
1. Niekada neleiskite, kad šuo eitų priekyje arba jus temptų.
2. Nešerkite šuns prie stalo, nors šuo gali būti prie jūsų. Kai visi šeimos nariai pavalgo, tada galite duoti maisto šuniui.
3. Ignoruokite, jei šuo ko nors jūsų prašo, pvz loja, lenda prie jūsų, kai to nenorite, išskyrus atvejus, jei šuo prašosi į lauką. Šuo dėmesį privalo užsitarnauti.
4. Nepulkite džiaugtis šuniu, tik įėję į namus, grįžę po darbų.Turėtumėte be emocijų prisirišti šunį ir išvesti jį pasivaikščioti, po to, parvedę, jį pašerti ir pažaisti su juo, parodyti jam dėmesį. Taip daryti reikėtų dėl to, kad išvengti šokinėjimo ant jūsų, kai įeinate pro duris.
5. Šunį išveskite į lauką 3 kartus per dieną, 2 išvedimai turi būti ne trumpesni kaip po 30 minučių. Pavedžiojimai yra labai svarbūs, tai nereiškia išvesti šunį į lauką, kol surūkoma cigaretė, pastoviniuojama ir grįžtama namo. Jūs, išvedęs šunį, turėtume su juo pasivaikščioti 10-15 min. pririšę pavadėliu ir neleisti jam uostytis arba tik išėjus atlikti savo reikalus. Tada išleiskite šunį į pievelę, leiskite jam palakstyti, po to jį pririškite ir neleidžiant tampytis, parveskite namo. Šuniui judėjimas būtinas dėl fizinio krūvio, jei yra galimybė, pasivaikščiokite sparčiu tempu 20-30 min., tai nepakenks ir jums. Jausitės žvalūs ir jūs, ir jūsų šuo. Šuniukas, grįžęs namo ir likęs vienas, mažiau grauš, nes bus pavargęs.
6. Šunį veskite šalia kairės kojos, JOKIU BŪDU neleiskite jam veržtis į priekį.