Pratimo tikslas – išmokyti šunį išlaikyti skanėstą, daiktą, ar žaislą ant savo nosies taip, kad jis nenukristų, o vėliau jį pagauti. Pratimui atlikti naudosime komandas “laikyk” ir “pagauk”.

Pirmiausiai pasodinkite šunį priešais save. Švelniai laikykite jo nasrus tiesioje pozicijoje ir padėkite skanėstą tiesiai šuniui ant nosies taip, kad jis stabiliai laikytųsi. Sakykite komandą „laikyk“. Po kelių sekundžių atleiskite nasrus ir duokite komandą „pagauk“, tokiu būdu leisdami šuniui išmesti į orą skanėstą ir jį pagauti.

Jei šuo leidžia skanėstui nukristi ant žemės, tuomet padėkite savo ranką jam po smakru ir po komandos „pagauk“ patys pagaukite skanėstą, taip padėdami šuniui. Arba apsimeskite, jog su juo rungtyniaujate ir, kai kąsniukas nukris ant žemės, stenkitės kuo greičiau jį sugriebti. Po kurio laiko šuo supras, jog norint gauti gardėsį, reikia jį kuo greičiau sugauti.

Kai jūsų augintiniui šis pratimas pradės sektis, sunkinkite užduoti, atitraukdami ranką nuo šuns ir ilgindami laiką. Štai kaip šis triukas atrodo vaizdo klipe: