Komanda "guleti"Viena iš pagrindinių komandų, kurias šuo turėtų mokėti yra „gulėti“. Ši komanda moko šunį jums paklusti, o tinkamai išmokius, gali tapti atpalaidavimo priemone, kai aplink daug dirgiklių. Nors komanda “gulėti” naudojama rečiau nei “sėdėti”, išmaniai mokant šiltuoju metų laiku ji gali visiškai pakeisti gulėjimo komandą ir būti naudojama tiek sustabdant šunį prieš perėją, tiek prieš įvedant į automobilį ir panašiai.

Kaip mokyti komandą “Gulėti”:

1. Pirmiausiai šuniuką pasodinkite. Rankoje laikykite skanėstą. Prikiškite ranką su skanėstu augintiniui prie nosies ir iš lėto leiskite žemyn, kitą ranką lengvai laikydami ant nugaros ir ją glostydami. Jeigu kantriai lauksite, šuo siekdamas skanėsto atsiguls, tuo metu iš karto žodžiu pagirkite šunį. Girkite tik tada, kai šuo yra pilnai atsigulęs.

2. Jei šuniukas vis tiek neatsigula, stenkitės kartoti pirmą žingsnį. Girkite, kai šuo atsigula savanoriškai Jums neliepus: sakykite komandą “gulėt” ir duokite kąsniukus šuniui gulint. Jei augintinis bando stotis, pakartokite komandą „gulėk“ ir vėl visą pratimą kartokite iš naujo.

3. Kai šuo kiekvieną kartą ištarus komandą atsigula, pamažu ilginkite skanėsto atidavimo laiką.

4. Dar vėliau bandykite nuo šuns atsitraukti. Jei šuniukas atsistojo, grįžkite prie jo ir pataisykite. Jei išgulėjo, iškart pagirkite. Atstumą didinkite labai lėtai. Pradžiai užteks tiesiog atsistoti ir vėl atsitūpti prie šuns.

Ir pabaigai – vaizdo klipas, kaip išmokyti šunį gulėti:

Linkime sėkmes!