digging-dogŠunys kiemuose duobes rausia dėl įvairiausių priežąsčių – nuobodulio, po žeme užuodžia kitus gyvūnus, norėdami paslėpti maistą ar žaislus, ieškodami vėsesnės vietos arba tiesiog jiems tai labai patinka. Šiandien pasiūlysime kelis būdus, kaip išvengti „golfo aikštyno“ kieme.

 Vienas iš veiksmingiausių būdų, atpratinant šunį nuo šio pomėgio – pakankama fizinė ir protinė iškrova. Pradėkite vaikščioti su augintiniu į dresūros mokyklą. Ten sustiprinsite ryšį su šunimi, jis labiau pradės jūsų klausyti. Mokykloje išmoktus pratimus kartodami namuose iškrausite šunį protiškai. Taip pat dažniau augintinį išveskite pasivaikščioti. Žaiskite su šunimi aktyvius žaidimus – mėtykite jam pagalį, skraidančią lėkštę ir pan. Iškrautas šuo būna ramesnis, daugiau ilsisi, todėl rausimo galimybės gerokai sumažėja.

Jei šuo kąsa vienoje vietoje, apdėkite tą vietą dideliais akmenimis, juos bus sunku pajudinti, kasimas taps ne toks smagus. Taip pat duobėje galite paslėpti nedidelį pripūstą balioną, užbarstytą žemėmis. Baliono sprogimas bus šuniui nemaloni staigmena.

Jei augintiniui rausimas yra tiesiog maloni pramoga – padarykite jam skirtą dėžę. Atskirkite tam tikrą žemės plotą medine tvorele, kad kasdamas šuo nebarsytų žemės ar smėlio aplinkui. Toje dėžėje užkaskite šuns žaislų, skanėstų ir pan. Jei šuniui rausimas yra pomėgis, tegul jis linksminasi vienoje vietoje, o ne visame kieme.