Kailį gyvūnai keičia nuolat. Seni plaukai krenta kasdien, tačiau kartais jų kritimas intensyvėja. Padidėjusio plaukų slinkimo priežastys: sezoniškas šėrimasis, „vaikiško“ plauko keitimasis į suaugusio, bei odos ir kailio ligos. Toks didesnis plaukų slinkimas sukelia nepatogumų, ypač jeigu gyvūną laikote namie. Tuomet augintinio plaukais pasidengia baldai, kilimai kartais ir vaišės svečiams. Taigi, kas lemia padidėjusį plaukų slinkimą ir kaip jį sumažinti.

Odos ligų nepatariu diagnozuoti ir gydytis patiems, todėl apie jas nekalbėsime.  Jauniems gyvūnams plauko struktūra keičiasi 8 -12 mėn. priklausomai nuo veislės. Tokiam amžiui labai padidėja šėrimasis, atsiminkit, kad tai fiziologinis procesas ir jūsų augintinis sveikas, bet galima tai kontroliuoti (apie tai vėliau). Sezoniškai gyvūnai šeriasi du kartus per metus pavasarį ir rudenį. Esant tokiam šėrimuisi plaukų nepastebėsite jei dažniau šukuosite gyvūną. Tačiau dažnai mūsų augintinių (tų kurie laikomi namuose) plaukai ore sklando didžiąją metų dalį. Tai prasideda prasidėjus šildymo sezonui ir baigiasi pavasario vidury arba tęsiasi visus metus.

Jei norite, kad plaukų namie nebūtų mažinkite kambarių šildymą. Jei mėgstate šilumą, susitaikykite su dideliu plaukų kiekiu namie. Ar tikrai taip?

Kad galėtumėt kontroliuoti šėrimąsi būtina žinoti kaip plaukai keičiasi. Gyvūnų plaukai greitai užauga ir atsiskiria nuo plauko svogūnėlio, tuomet juos laiko oda, o iš likusio svogūnėlio pradeda augti naujas plaukas, kuris ilgainiui išstumia senąjį. Jei norite sumažinti plaukų kritimą, būtina stiprinti odą bei skatinti naujo, sveiko plauko augimą. Tam būtinas vitaminas B7 (biotinas). BIOTINAS skatina baltymų sintezę, ypač jis veikia keratino sintezę. Keratinas – tai baltymas, kuris užtikrina odos vientisumą ir elastingumą, jis taip pat yra pagrindinė plauko žievės struktūrinė medžiaga. Taigi norint, kad plaukai neslinktų būtina palaikyti pakankamą biotino kiekį. Gyvūnui keičiant vaikišką kailį ar esant odos pleiskanojimui, įvairios kilmės išplikimams reikia duoti labiau koncentruotus preparatus Canina Biotin Forte. Jei gyvūnui pastoviai slenka kailis, tačiau iškritusių plaukų nėra daug, nėra išplikimų tuomet pakanka mažesnės koncentracijos preparatų Canina Fell OK. Kad įvertintumėt biotino poveikį ir svarbą, atkreipkit dėmesį į nuotraukas. Jose prancūzų buldogas, kuriam dėl alerginio dermatito išretėję šlaunų srities plaukai. Kitoje nuotraukoje tas pats šuo po 15d. Prie gydymo, visas 15 dienų naudotas Canina Biotin forte preparatas.