Atvykę į „Rekso“ dresūros mokyklą Kaune pirmą kartą, išgirstate apie sąrašą dalykų, kuriuos turite turėti su savimi pamokų metu. Vienas iš jų – žaislai. Žaislai skirti tam, kad šuo pailsėtų nuo psichologinių pratimų, tačiau ir neprarastų ryšio su jumis pertraukos metu. Žaidimo metu šuo įpranta bendrauti su jumis, net esant trikdžiams, tokiems kaip kiti žmonės ir šunys. Tačiau ką daryti, jei šuo visiškai į jus nereaguoja, kuomet jam siūlote žaislą?
Visų pirma, šuo neturi turėti daugybės žaislų. Išrinkite kelis augintinio mėgstamiausius ir juos paslėpkite. Žaidimą visuomet inicijuokite patys. Jį baikite tuomet, kai šuo yra įsiazartinęs, o ne pavargęs. Tokiu būdu žaidimas šuniui visuomet bus laukiamas, o ne nusibodęs.
Keiskite žaidimus, pavyzdžiui: vieną dieną mėtote kamuoliuką, kitą dieną tampote virvę ir pan. Jei šuo puikiai reaguoja į žaislą ramioje aplinkoje – namie, kieme, stenkitės jį sudominti ir ten, kur yra dirgiklių – parke, miške, taip pat ir dresūros aikštelėje.
529854_543304399034890_185549454_n

Trenerė Viktorija specializuojasi jaunų šunų socializavimo ir ringo dresūros srityse, dirba Kaune. Viktorija yra paruošusi daugelį Lietuvos šunų parodų nugalėtojų, turi Šetlando aviganių veislyną "Sielos draugas".