Jūsų šuo neklauso komandų? Kantrybės! Nenuleiskite rankų, galbūt Jūsų augintiniui reikia kiek daugiau laiko? O gal klaidų dresuodamas šunį darote pats? Pasvarstykime, ką daryti, jei šuo neklauso komandų.

Šuns elgesys: kodėl neklauso komandų?

Pirmiausia trumpai paminėkime kelias galimas nepaklusimo komandoms priežastis:

  • Šuns charakteris ar veislė – kai kuriems dresavimas nepatinka, todėl procesas bus sudėtingesnis;
  • Augintinio amžius – jauni šuniukai vargu, ar labai noriai mokysis komandų, nes turi poreikį žaisti;
  • Šeimininko daromos klaidos dresuojant augintinį;
  • Tvarkos nebuvimas – jei šuo nesupranta namų taisyklių, tikėtina, nenorės ne tik paklusti Jūsų komandoms, bet ir su Jumis bendrauti;
  • Vartojami skirtingi komandos žodžiai. Pavyzdžiui, komanda „sėdėk“. Mums atrodo normalu, jei sakysime „sėsk“, „atsisėsk“ ir pan., bet šuniui tai nepažįstami žodžiai, nes jis žino „sėdėk“.

Šuo neklauso komandų: kaip teisingai dresuoti šunį?

Dažnai pasitaiko, jog šeimininkai skundžiasi, kad namuose šuo komandas atlieka, bet vos išeina pasivaikščioti, pakeičiama aplinka ir šuo į komandas nebereaguoja. Tokiu atveju dresuokite savo augintinį dinamiškoje aplinkoje, pavyzdžiui, šunų aikštelėje, mieste. Namų aplinka paprastai yra rami, šuo ten jaučiasi saugus, aplinkiniai dirgikliai jo taip stipriai neveikia, tad jis kur kas paklusnesnis. O atsiradus trukdžiams šuo tarsi „pasimeta“ ir komandų neklauso.

Kitas aspektas – šuo Jus turi laikyti tvarkos: praleisti pro duris, eiti greta nekeldamas Jums pavojaus, klausyti Jūsų. Taip pat augintiniui turėtų būti gera leisti su Jumis laiką. Stiprinkite tarpusavio ryšį, bendraukite su augintinius, žaiskite tiek namuose, tiek eidami pasivaikščioti. Dabar labai dažnas vaizdas – šuo eina sau, o šeimininkas, kad ir laikydamas pavadį, eina sau arba akis įsmeigęs į išmanųjį telefoną. Bendravimas labai svarbus Jūsų, kaip lyderio ir šuns draugo, pozicijai, kuri itin reikšminga dresuojant savo augintinį. Tad jei šuo neklauso komandų, paklauskite savęs, kiek laiko jam skiriate, kaip bendraujate ar randate laiko jį pagirti?

Prisiminkite, gal už komandos neatlikimą savo augintinį baudėte? Tikėtina, kad praradote šuns pasitikėjimą. Tad jei šuo Jūsų neklauso, užsitarnaukite ji pasitikėjimą per ryšio stiprinimą.

Pastebėkite ne tik šuns nepaklusnumą, bet ir gerą elgesį, nepamirškite pagirti, kai šuo teisingai atlieka komandas. Įvertinimas augintiniui labai svarbus.

Nuoseklumas – jo privalu laikytis. Visi šeimos nariai turi augintinį dresuoti vieningai, nenuolaidžiauti ir laikytis nuoseklumo. Kaip jau minėjome, svarbu, jog visi vartotų tuos pačius komandų žodžius.

Šuns paklusnumą vertinkite tinkamai. Ką turime omenyje? Neretai pasitaiko, kad šeimininkui pasakius komandą, o šuniui pradėjus – bet dar nebaigus – ją vykdyti, keturkojis jau yra giriamas. Klaida, nes šuo taip ir neišmoks atlikti komandos tinkamai, ką šeimininkas paskui traktuos kaip nepaklusimą.

Gal laiko šuniui skiriate per mažai? Optimalus laikas, kurį turėtumėte skirti savo šuniui per dieną, yra ne mažiau kaip pora valandų.

 

Leiskite su savo šunimi kuo daugiau laiko, pelnykite jo pasitikėjimą ir pagarbą, mokykite šunį, būkite jo žaidimų draugu ir, žinoma, bendraukite! Šie aspektai labai reikšmingi, jei norite, kad šuo klausytų Jūsų.