Erkės

Pirmiausia trumpai papasakosime apie prevencines priemones, kurios apsaugo šunį nuo erkių. Tik iš anksto perspėjame, jog 100% apsaugos nėra, kad ir ką bedarytumėte. Yra 3 prevencinės priemonės:

1)      Lašai ant sprando;

2)      Apsauginis antkaklis;

3)      Neostomozan’o purškalas.

Geriausiai naudoti 2 apsaugines priemones. Lašus ant sprando arba antkaklį ir kiekvieną kartą, einant į miškingesnes vietas, parkus ar pan., šunį reiktų išpurkšti neostomosano purškalu. Jį galite įsigyti veterinarinėse vaisitnėse. Tai nedidelis skysčio buteliukas, skiedžiamas santykiu 1 prie l. Skystis sumaišomas ir supilamas į kokį nors purkštuvėlį. Tačiau nepamirškite, jog po pasivaikčiojimo šunį reikia gerai iššukuoti, tam, kad kailyje neliktų erkių.

Jei visgi radote įsisiurbusią erkę, ją ištraukite su pincetu arba specialiomis žnyplutėmis, skirtomis erkėms traukti. Jei erkės galvutė liko šuns odoje ir jums jos nepavyksta pašalinti, labai nepanikuokite. Blogiausiu atveju ji gali sukelti odos uždegimą. Tačiau erkės gali nešioti kitas ligas, kurių požymiai ne visuomet pastebimi iš anksto. Todėl stebėkite šuns elgesį. Jei pastebėjote, kad šuo tapo nelinksmas, vangus ar pasikeitė jo elgesys, nedelsiant kreipkitės į veterinarą ir perspėkite jį apie rastą šuns odoje erkę. Jokiais būdais nedelskite, nes jei tai erkės sukelta liga, šuns galite netekti per kelias dienas.

Erkės aktyvios jau nuo 5 laipsnių šilumos, todėl būkite atsargūs ir būtinai pasirūpinkite augintinių apsauga.