jorksyro-terjerasJorkšyro terjeras – viena iš populiariausių veislių. Tai mažos veislės atstovas, išsiskiriantis savo gražia išvaizda, bei nepaprasto švelnumo kailiu, kuris nesukelia alergijos ir yra panašus į žmogaus plaukus. 

Šios veislės šunys yra gan energingi, drąsūs ištikimi ir protingi. Tik reikia nepamiršti – tai ne žaislas, ar dekoracija. Jie, kaip ir kiti terjerai – linkę dominuoti. Dažna šeimininko klaida – per didelis šių šunelių lepinimas ir sužmoginimas. Po to seka įvairios problemos, tokios kaip šuns agresija, pernelyg didelis pavydumas, perdėta baimė, nerimas ar pan.

Jorkšyro terjerai lengvai dresuojami, bet gali būti užsispyrę. Jie puikiai tinka šeimoms su vaikais. Bet vėl gi reikia nepamiršti, kad „jorkas“ turi būti atitinkamai auklėjamas, nes kitu atveju jis gali pradėti konkuruoti su vaikais.

Jei nusprendėte įsigyti tokį šunelį, nepamirškite, kad nebus taip, jog jis visą dieną tik gulės ir puoš jūsų namus. „Jorkams“, kaip ir bet kuriam kitam šuniui, reikalingi kasdieniniai pasivaikščiojimai. Jei šuo to negauna, dažniau pasireiškia elgesio problemos.

Nuotrauka: www.petside.com