Mixed-BreedJauno šuniuko socializacija ankstyvame amžiuje yra labai svarbi. Tinkamai išauklėtas bei socializuotas šuniukas ateityje jums kels mažiau problemų, susijusių su perdėta baime, agresija. Kuo anksčiau supažindinsite šuniuką su įvairiais objektais, tuo mažiau streso jis patirs.

Labai svarbu, kad šuo jauname amžiuje bendrautų su žmonėmis, kitais šunimis bei gyvūnais. Jei to neleisite, brendimo amžiuje (7-12 mėn.) dėl socializacijos stokos šuo gali pradėti bijoti ar paniškai pulti svetimus žmones bei šunis. Taip pat svarbu augintinį supažindinti su gatvėse pasitaikančiais triukšmais. Jei įsigijote šuniuką, kurio dar negalite vesti į lauką, pratinkite prie garsų įjungdami įvairius triukšmus per kompiuterį.

Kuo anksčiau pradėsite vesti mažylį į dresūros mokyklą, tuo lengviau jis perims naujas žinias bei teigiamą patirį. Tačiau būtina pasirūpinti, kad jaunas šuniukas mokykloje bendrautų tik su savo amžiaus bei temperamento šunimis. Jei leisite dideliems, judriems šunims gąsdinti, lipti ar kitaip „spausti“ išsigandusį mažylį, sudarysite neigiamą įspūdį apie kitus šunis. Tai gali atsiliepti ateityje, nes šuniukas gali pradėti jį bijoti.

„Rekso“ dresūros mokykloje yra speciali, jaunų šuniukų (iki 6 mėn.) grupė, kurioje mažieji draugai socializuojasi, žaidžia bei mokosi pagrindinių komandų.