SOCIALIZACIJA yra procesas, kuris supažindina jauną šuniuką su jį supančiu pasauliu. Rekomenduotina jauna šuniuką pažindinti su aplinka, kai jam sukanka 12 savaičių. Laikotarpis iki 5 mėnesiu yra vienas iš svarbiausių. Šuo turi įprasti nebijoti kitų žmonių, šunų, automobilių ir pan. Teigiama, jog kuo anksčiau keturkojį draugą pradėsite pažindinti su pasauliu, tuo lengviau jis įgis pasitikėjimą jį supančia aplinka. Didžioji dalis agresijos ir baimių, su kuriomis susiduria dresūros mokyklos treneriai yra ankstyvos socializacijos nebuvimo pasekmė.
SOCIALIZACIJOS TAISYKLĖS:

Kiekvienas dirgiklis, su kuriuo supažindinate savo augintinį, turi būti jam malonus. Jei matote, jog šuo labai išsigando ar pradėjo elgtis agresyviai, nuveskite jį nuo dirgiklio tokiu atstumu, kur jis jaustųsi ramus. Pradėkite supažindinimą su aplinką per tokį atstumą, kur šuniukas nejaučia streso.

Socializacija apima visa visumą. Net jei jūsų šuniukas puikiai elgiasi su mažais vaikais ar šunimis namuose, tai nereiškia, kad jis lygiai taip pat elgsis ir su visais kitais šunimis ar vaikais. Net jei lankote dresūros mokyklą, kurioje jis pratinamas prie “klasės draugų” ir jų šeimininkų, tai visiškai nereiškia, kad jis bus draugiškas su kitais šunimis ar žmonėmis, sutiktais gatvėje. Jūs turite tęsti supažindinimą su aplinka, naujais daiktais, vietomis ir pan. visur ir visada, tokiu būdu pasieksite geriausią rezultatą.

Pasiimkite skanėstų, kurie tik padės sukurti geras asociacijas su aplinka. Jei jūsų šuniukas susijaudina, kai pamato vaikus, bėgančius gatvėje, keli netikėtai pasiūlyti sūrio gabalėliai jam sukurs malonias asociacijas su vaikais. Jei augintinis nemėgsta, kai liečiate jo letenas, trumpas prisilietimas prie jų ir paskui sekantis skanėstas po truputį pripratins augintinį prie šios procedūros.

Jei visgi matote, kad jūsų šuo pernelyg stipriai į kažką reaguoja, o jums nepavyksta pasiekti norimo rezultato, kreipkites į dresūros mokyklą, kurioje jums bus suteikta kvalifikuota pagalba ir konsultacija apie tai, kaip reiktų elgtis toje situacijoje.